Unimate Media

Google Ads

ADS

Unimate Media ile Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde zirveye çıkın.

Google Ads Nedir?

Google Ads, işletmelerin web sitelerinde görünürlük elde etmesini sağlayan Google’ın tıklama başı ödeme (PPC) sistemine sahip platformudur.   Google’ın işletmelerin arama motoru sonuç sayfaları (SERP) ve iş ortağı siteler üzerinden çevrimiçi hedef pazarlara erişim sağlayabilmesini sağlamak adına geliştirdiği bir sisteme sahiptir.

Google ile iş ortağı olan web siteleri kullanıcıların bir işletme ve işletmeye ait ürün ve hizmetlerle ilgili anahtar kelime ve kelime gruplarını aradıktan sonra sayfada gösterilecek metin ve görsel reklamlarına yer verir.

Google Ads platformunda en yaygın reklam türü arama sonuç sayfalarında yer alan arama ağı reklamlarıdır. İşletmeler görüntülü reklam, alışveriş reklamları, YouTube reklamları gibi farklı seçenekleri de kullanabilirler.

Bu platformda işletmeniz, ürünleriniz, hizmetleriniz ve sektörünüzle ilgili anahtar kelimelerde reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz. Potansiyel kitleniz bu anahtar kelimeleri aradığında işletmenize ait reklamlar karşılarına çıkar.  Reklamlara tıklama yaparak web sitenize geldiklerinde ödeme yaparsınız.

Web sitenizin daha görünür olması ve müşteri kitlenize ulaşabilmek için Google reklamları çok etkili bir stratejidir.

Başarılı bir kampanya yürütmek istiyorsanız Google Ads reklam yönetimi ve danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

  TEKLİF FORMU
  Google Ads Yönetimi ve Danışmanlığı Nedir?

  Google Ads yönetimi, belirli bir strateji üzerinden Google reklam kampanyalarını oluşturma, detaylı planlama, yönetme, izleme ve optimize etme hizmetleridir.  Google reklam kampanyalarınızın başarılı olması için Unimate Media reklam yönetimi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

  Google Ads danışmanlarımız reklam kampanyalarınız için farklı kampanya teklifleri oluşturur. Bu sayede reklam bütçelerinizi maksimum verimlilikle kullanmaya odaklanırız.  Deneyimli Ads reklam danışmanlarımız kampanyalarınızın aktif takibi, negatif anahtar kelime analizi ve reklam optimizasyonları sayesinde nitelikli stratejiler geliştiriyor.

  Google Ads reklam danışmanlığı, Google’ın arama platformunda işletmenizin reklam oluşturmasına yardımcı olmak adına sunduğumuz hizmettir.  Danışmanlarımızın tamamı Google Ads sertifikasına sahiptir ve Google reklamları konusunda deneyimlidir. Aynı zamanda ajansımız Google iş ortağıdır.

  Google Ads danışmanlığı hizmetlerimizde tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı ve görüntülü reklamcılık konusunda sizlere destek oluyoruz. Danışmanlık hizmetlerimizle çevrimiçi reklam kampanyalarınıza önemli katkılar sağlıyoruz.

  Unimate Media ile Google Ads Danışmanlık Hizmetinin Avantajları

  Google reklamları danışmanlığı için Unimate Media olarak hizmetinizdeyiz. Ekibimizden reklam danışmanlığı hizmeti aldığınızda elde edeceğiniz Google reklam danışmanlığı avantajları şu şekildedir;

  • Uzmanlarımız reklam kampanyalarınızda anahtar kelime araştırması, reklam oluşturma, kampanya oluşturma, kampanya başlatma ve test etme gibi birçok süreci yürütür.
  • Google Ads reklamları karmaşık bir süreçtir. Reklamlarınızı izlemeli ve test etmelisiniz. Reklamlarınızı sürekli izlemeniz gerektiğinden uzmanlarımız bu süreci adına profesyonel şekilde yürütür.
  • Google Partner iş ortağı olduğumuz için Google tarafından eğitim ve yönlendirme yapılan uzmanlarımızdan yararlanabilirsiniz.
  • Unimate Media ile yeni araçlar ve özelliklere çok erken dönemde erişebilirsiniz.
  • İşletmenizin genel pazarlama bütçesini gereksiz yere kullanmasına engel oluyoruz. Yüksek kaliteli reklamlar ile bütçenizi en iyi şekilde yönetiyor, her reklam kampanyanız için en doğru bütçeyi belirlemenizi sağlıyoruz.
  • Uzmanlarımız işletmenizin çevrimiçi ortamda potansiyel müşteri kitlesine ulaşmasını ve reklamlarınızın kitlenizle etkileşime girmesine yardımcı olurlar.
  • Reklamlarınıza karşı tıklama sahtekarlığı gibi etik olmayan stratejileri belirleme ve bunlarla mücadele etme konusunda ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz.
  • En yüksek ödemeyi yaptığınızda Google’da en üst sırada yer almazsınız. Sınırlı bütçesi olan bir küçük işletme olsanız da en üstte bulunabilirsiniz. Farklı teklif stratejileri ile büyük rakiplerinizle rekabet etmenizi sağlıyoruz.
  • Reklam trendleri sürekli değiştiği için Google Ads kampanyalarınız her zaman güncel kalabilmelidir. Ekibimiz kendini sürekli yeniliyor ve en yeni özelliklere karşı güncel kalıyor. Bu nedenle ajansımızla reklamlarda yeni trendlere hızlı uyum sağlayabilirsiniz.
  • Uzmanlarımız reklam harcamalarınızı en doğru kanallara yönlendiriyor ve pazarlama çabalarınızdan en yüksek verimi almanıza katkı sağlıyorlar.

  Google Ads danışmanlığı avantajları elde etmek ve Google reklamlarınızdan yüksek verim almak istiyorsanız hemen ekibimizle görüşebilirsiniz.

  0 / 2

  Google reklam danışmanlığı hizmetimizde öncelikle anahtar kelime analizi, negatif anahtar kelime analizi, hedef kitle analizi, rakip analizi gibi çalışmaları yürütüyoruz. Daha sonra reklam kampanyası hedeflerinizi belirleyerek tüm metrikleri somut veriler haline getiriyoruz.

  0 / 3

  Analiz ve hedef belirleme sonrasında doğru anahtar kelimeler ile reklam kampanyalarınızı oluşturuyoruz. Reklam kampanyalarınızı süreç boyunca izliyor ve verileri depoluyoruz.

  0 / 4

  Reklam verilerinizi değerlendiriyor ve daha düşük bütçelerle daha fazla satış ve ziyaretçi için reklam ve dönüşüm optimizasyonu çalışmaları yürütüyoruz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Google Ads Nasıl Çalışır?

  Google Ads, reklam verenlerin reklam kampanyalarını Google arama sonuç sayfalarında görüntülemesini sağlar. Reklamlarda tıklama başına ödeme sistemi bulunur. Reklam verenler hedeflemek istedikleri anahtar kelimelerde arama sonuç sayfasının en üstünde reklamlarının yayınlanması için ödeme yapar.

  Google reklamları tıklama başına ödeme (PPC) sistemi ile çalışır. Kısaca bir ziyaretçi reklamlarınıza tıkladığında ödeme yaparsınız. Ancak görüntüleme başına ödeme ve bin gösterim başına ödeme gibi fiyatlandırma sistemleri de bulunur.

  Google Ads kullanıcıların tıklamalara özel teklif verdiği açık arttırma sistemiyle çalışmaktadır. Reklamlarınızın yayınlanması için en yüksek teklif tutarını vermeniz gerekmez.  Google teklif tutarı dışında reklama tıklayan kişilerin en iyi deneyimi yaşamasına odaklanır. Bu nedenle kalite puanı da çok önemlidir.

  Google Ads sadece teklif tutarına odaklanmadığından nitelikli reklam kampanyaları oluşturmanız da önemlidir. Bu nedenle Google Ads danışmanlığı ve yönetimi hizmetlerimizden mutlaka yararlanmalısınız.

  Google Partner Nedir?

  Google Partner, Google Ads ve dijital pazarlama uzmanları için geliştirilmiş özel bir Google hizmetidir. Bu hizmet sayesinde uzmanlar Google ayrıcalıkları ve bilgilendirmelerinden faydalanabilirler. Reklam kampanyalarınızda reklam bütçenizi en etkili şekilde kullanmak istiyorsanız Google Partner ortaklığı olan bir ajansla çalışmanız gerekir.

  Unimate Media Google Partner iş ortağıdır.  Ajansımız reklam bütçenizi en etkili şekilde kullanacak profesyonel kampanyalar sunabilir.  Dijital pazarlama stratejinizi oluştururken işletmenizin ve web sitenizin en iyi verimi alacağı tıklama başı ödeme reklamcılığını da kullanabilirsiniz.

  Google Partner iş ortağı olarak hedef kitlenize ulaşmanız ve reklam kampanyalarınızı yönetmeniz için sizlere premium bir hizmet sunuyoruz.

  Google Ads'de Çok Kanallı Kampanyalar

  Google Ads platformunda ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize göre farklı kampanyalar üretiyoruz. Google arama ağı reklam kampanyaları, Google Alışveriş reklamları, video reklam kampanyaları, yeniden pazarlama reklam kampanyaları gibi çok kanallı kampanya stratejisi sunuyoruz.

  Ekibimiz Google Ads danışmanlığı konusunda profesyoneldir. Google Ads tarafından sunulan tüm araçlarda uzman bir kadroyla çalışıyoruz.  Tek bir reklam kampanyasına sizi hapsetmiyor ve hedefleriniz ile uyumlu stratejiler geliştirerek dijital varlığınızı güçlendiriyoruz.

  Google Reklamlarında Dönüşüm Optimizasyonu

  Ekibimizi sadece reklam yönetim hizmeti alabileceğiniz bir uzman kadro olarak görmeyin. Google Ads reklam kampanyası yönetimi sürecinden çok daha fazlasını size sunuyoruz. Google Ads dönüşüm optimizasyonu konusunda sizlere profesyonel destek veriyoruz.

  İşletmenize ait dönüşüm hunisinde yer alan tüm aşamalara özel müşteri edinme stratejileri geliştirmenize yardımcı oluyoruz. Özetle aynı tutarda yatırım yaparak daha yüksek performans elde etmenize olanak tanıyoruz.

  Google Reklamlarında Kontrollü Bütçe

  Google Ads reklam kampanyalarınıza yapacağınız yatırım tutarını doğru şekilde belirlemeniz gerekiyor.  Google Ads reklam kampanyalarınızda bütçeniz üzerinde kontrol sahibi olmanızı mümkün kılıyor. Uzman reklam ekibimiz satış hacmi ve yatırım getirisi gibi süreçlerinizin en iyi performansı göstermesi adına yenilikçi çözümler sunmaktadır.

  Google Ads Hedefleme Türleri

  İşletmeniz için potansiyel müşterilere ulaşma konusunda en etkili Google kanallarından biri Google Ads servisidir. Reklam bütçelerinizi oluşturarak kitlenize ulaşabilir ve daha fazla satış elde edebilirsiniz.

  Google Ads reklam verme sürecinin iyi çalışması için hedefleme türlerine odaklanmalısınız.

  Google Ads hedefleme türleri şöyledir;
  Yer Hedefleme

  Reklamlarınızın belirli bir konumda yer alan müşterilere gösterilmesini sağlar.  Ülke, şehir, bölge, posta kodu ve belirli bir konum etrafındaki yarıçap özelinde hedefleme mümkündür. Belirli bölgelere hizmet veren işletmeler için önermekteyiz.

  Cihaz Hedefleme

  Reklamlarınızın gösterileceği cihaz türünü belirlemenizi sağlayan türdür. Masaüstü ve dizüstü bilgisayar, mobil cihaz ve tablet arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle mobil kullanıcılara erişmede çok etkilidir.

  Demografik Hedefleme

  Reklamlarınızın belirli demografik bilgilere göre ilgili kişilere gösterilmesini sağlar. Yaş, cinsiyet, gelir, sosyal durum, anne baba olma gibi birçok özelliğe göre sınıflama yapılabilir. Ürün ve hizmetleriniz belirli bir gruba hitap ediyorsa bu hedeflemeyi öneriyoruz.

  İlgi Alanı Hedefleme

  İnternet kullanıcılarının ilgi alanı, alışkanlık ve etkinliklerine göre hedefleme yapmayı sağlar.  Google ziyaretçilerini çevrimiçi davranışlarına göre sınıfladığı için  belirli ilgi alanlarına yönelik bir ürün veya hizmetiniz varsa mutlaka kullanmalısınız.

  Anahtar Kelime Hedefleme

  Ürün ve hizmetlerinizle ilgili olan belirli anahtar kelimeleri seçerek hedeflemenizi sağlar. Bu türde reklamlarınız kullanıcı ilgili anahtar kelimeyi aradığı anda arama sonuç sayfalarında görür. Arama ağı reklam kampanyalarında mutlaka önerdiğimiz hedefleme türüdür.

  Yerleşim Hedefleme

  Reklamlarınızın belirli web siteleri, videolar, uygulamalarda görünmesini istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz. Görüntülü reklam ağı ve YouTube reklamları için kullanabilirsiniz.

  Yeniden Hedefleme

  Daha önce web sitenizle etkileşimde bulunan kişilere reklamlarınızın görünmesini sağlarsınız.  Ürün ve hizmetlerinize ilgi gösteren kullanıcılara tekrar ulaşmanız için etkili hedefleme türüdür.

  Müşteri Eşleştirme

  Google hizmetinde müşterilerine tekrar ulaşmak için çevrimiçi ve çevrimdışı verilerden yararlanmanızı sağlar. Müşterinizin iletişim bilgilerini liste halinde yükleyebilirsiniz. Google bu verileri eşleştirir ve müşterinize benzeyen kitlelere reklamlarınızın görünmesini sağlar.

  Konu Hedefleme

  Reklamlarınızı eş zamanlı belirli konularda birden fazla sayfada görünmesini sağlar.  Sayfanın genel içeriği ve temasını dikkate alır ve bu nedenle anahtar kelime hedeflemeden daha iyi çalışabilir.

  Pazardaki Kitle Hedefleme

  Ürün ve hizmetlerinizin benzerleriyle ilgilenen ve satın almak isteyen kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Son arama ve göz atma davranışına göre potansiyel müşterilerinize erişim sağlayabilir ve onları satın almaya ikna edebilirsiniz.

  Saat ve Gün Hedefleme

  Reklamınızın yayınlanacağı saat ve günü belirlemenizi sağlar.  Kitlenizin ne zaman çevrimiçi olduğunu biliyorsanız çok etkili bir hedefleme türüdür.

  İçerik Hedefleme

  Reklamlarınızı direkt ürün ve hizmetlerinizle ilgili içeriklerde gösterebilirsiniz.

  Kitle Hedefleme

  Farklı hedefleme yöntemlerini birleştirerek reklamlarınızı görecek kitleyi spesifik olarak tanımlayabilirseniz. İlgi alanı, demografik özellik ve konum gibi birçok özelliğe yönelik eş zamanlı hedef kitle ayarlayarak reklamlarınızı ulaştırabilirsiniz.

  Dil Hedefleme

  Belirli bir dilde deneyim yaşayan kullanıcılara reklamlarınızı ulaşabilirsiniz. Çok dilli bir pazarlama stratejiniz varsa önerdiğimiz bir hedefleme türüdür.

  Google Ads Reklam Metinleri

  Google Ads reklam metinleri, reklam veren işletmelerin ürün ve hizmetlerini Google reklam ağında tanıtmak için kullanacakları bir iletişim türüdür. İşletmenize ait reklamlar Google arama sonuçları, Google servisi olan siteler, iş ortaklığı bulunan web siteler, mobil uygulamalar ve reklamlarınızı göstereceğiniz tüm yerlerde görülebilir.

  Google reklam metinleri arama ağı dışında görüntülü reklam ağında da kullanılabilir. Reklam metinlerinde öncelikle bir başlığa yer vermelisiniz. Kullanıcıların ilk göreceği ifade başlık olduğu için reklamlarınızın başlıkları ilgi çekici olmalıdır.

  Reklam metinlerinizde mutlaka web sitenizin adresini vermelisiniz. Açılış sayfasına ait URL bağlantısı verirseniz reklamlarınızda metinlerin doğru çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda metinde hizmet ve tekliflerinizle ilgili tüm ayrıntılara yer vermeli ve ikna edici bir harekete geçirici mesaj (CTA) ile bitirmelisiniz.

  Reklam uzmanlarımız profesyonel metin yazarları ile birlikte hareket ediyor ve Google Ads reklam metinlerinizi en etkili şekilde oluşturuyoruz.  Reklam metinleriniz hedef kitlenizin yapısına uygun, anahtar kelime barındıran ve net CTA ifadeleri yer alan içerikler oluyor.

  Profesyonel ekibimiz ile Google Ads reklam metinleriniz her zaman en iyi şekilde tasarlanıyor.

  Google Ads Reklam Ayarlamaları

  İyi çalışan bir Google Ads reklam kampanyası oluşturacaksanız reklam ayarlamalarını iyi yapmalısınız. Google Ads reklam ayarlamaları kullanıcıların arama motoru reklam deneyimlerini kontrol etmenizi ve özelleştirebilmenizi sağlar.

  Google kullanıcıların reklam ayarlarını kontrol etmesine izin vermektedir. Bir kullanıcı arama motoru deneyimini kişiselleştirebilir ve reklam tercihlerini kontrol edebilir. Google’ın sağladığı ilgi alanlarından birini seçebilir ya da belirli reklamların görünmesini engelleyebilir.

  Kullanıcılara bu noktada ulaşabilmek için reklam erenler Google Ads reklam ayarlamaları konusunda profesyonel olmalıdır.

  Reklamlarınıza daha fazla tıklama oranı ve dönüşüm için alaka düzeyinin yüksek olması gerekiyor. Kullanıcılar reklam deneyimlerini özelleştirebildiği için arama terimi ve arama hacimleri değişiklik gösterebilir. Bu nedenle arama hacmi dışında da alaka düzeyini arttıracak yeni stratejilerle reklam ayarlamalarınızı yaparak performans odaklı çalışmayı tercihe diyoruz.

  Google Ads reklam ayarlamaları sırasında kalite puanı, alaka düzeyi ve amaç eşleştirme gibi stratejiler yanında yeniden pazarlamaya da odaklanıyoruz. Yeniden pazarlama stratejilerine yönelik reklam ayarlarınızı optimize ediyor ve mevcut müşterilerinizi de tutmanızı sağlıyoruz.

  Google reklam kampanyalarını optimize ederken küçük detayların üzerinde durmak da çok önemli hale geldi. Bu nedenle hedeflemelerinizi ve anahtar kelimelerinizi sürekli yakından takip ediyoruz. Bu noktada bütçe ve teklif özelinde güncel verileri izliyoruz. Bu yönde reklam ayarlarınızı her zaman esnek tutuyor ve anlık değişiklikler yapıyoruz.

  Reklam ayarlamalarını yaparken hedef kitlenizi tanımak bizim için en önemli noktalardan oluyor.  Hedef kitlenizin arayışı, arama niyetleri ve daha çok arama yaptıkları zaman dilimleri hakkında analizler yapıyoruz. Bu sayede reklamlarınızın yayın zamanı, temel hedefleri hedef kitlenizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ayarlanıyor.

  Unimate Media olarak Google Ads reklam ayarlamaları ile reklam performansınızı en üst seviyeye çıkarmaya odaklanıyoruz.

  Google Ads Danışmanlığı Fiyatları

  Google reklam danışmanlığı fiyatları işletmenizin hedefleri, rakiplerinizin reklam stratejileri, Ads reklam bütçeniz, reklam sayısı gibi unsurlara göre değişiklik gösteriyor. Google reklamları konusunda danışmanlık ve yönetim hizmeti almak istiyorsanız iletişim formumuzu doldurabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

  PROJENİZE DEĞER KATIYORUZ.

  UnimateMedia
  • Share:
  Çözüm ortağı mı arıyorsunuz? info@unimatemedia.com bize mail atarak hemen görüşmeleri başlatabilirsiniz.