Unimate Media

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Unimate Media ile Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde zirveye çıkın.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik tasarımı, işletmenizin fiziki ve dijital olarak akılda kalıcı hale gelmesi ve rakiplerinizden ayrışması için yapılan çalışmaların genel adıdır.  İşletmenizin dijitalde ve reelde kurumsal kimliğini ortaya koyması için kurumsal bir kimliğe sahip olması gerekiyor.

İşletmenizi bir marka haline getirmek ve müşteri kitleniz üzerinde güven elde etmek için kurumsal kimlik tasarımı desteği almalısınız.

Bir işletmenin kurumsal kimliğinin tasarlanması sürecinde temelde logo, marka renkleri ve amblem gibi çalışmalar bulunur. Diğer tüm kurumsal kimlik süreçleri bu ögeler üzerinden yürütülür.

İşletmenizin imajını ve sektördeki konumunu güçlendirmek için kurumsal kimliğinizin profesyonel şekilde tasarlanması gerekiyor.

Nitelikli bir kurumsal kimlik sahibi olursanız işletmeniz müşterilerinizin gözünde daha prestijli konuma gelir ve sektörünüzde bilinen bir marka değerine ulaşabilir.

Profesyonel kurumsal imlik tasarımı için ekibimizle çalışabilirsiniz. Unimate Media olarak nitelikli kurumsal kimlik tasarımı projeleri yürütüyoruz.

  TEKLİF FORMU
  Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Kurumsal kimlik tasarımı belirli bir süreci ve projelendirmeyi kapsar. Nitelikli bir analiz yapmadan kurumsal kimlik oluşturmak markanıza zarar verebilir.

  İşletmenizin kurumsal kimliğini oluşturma sürecinde profesyonel bir destek almalısınız.

  Unimate Media olarak kurumsal kimliğinizi oluştururken şu süreçleri izliyoruz;

  Analiz ve Tanıma

  Kurumsal kimliğinizi oluşturmadan evvel işletmenizi, rakiplerinizi, sektörünüzü ve mevcut kurumsal yapınızı analiz ediyoruz. Hedeflerinizi anlamaya, misyon ve vizyonunuzu özümsemeye odaklanıyoruz.

  Kurumsal kimlikten beklentilerinizi ve faaliyet alanlarınızı öğreniyoruz.  Bu aşamada yapılacak tüm iş ve işlemleri belirliyor ve sizlerin de onayını alıyoruz.  Sizler ne istediğinize karar verdikten sonra analiz ve tanıma sürecimizi tamamlıyoruz.

  Tasarım

  Kurumsal kimlik tasarımı sürecinde ihtiyacınız olan tüm unsurlar üzerinde tasarım sürecimiz başlıyor. Deneyimli grafik tasarımcılarımız ve kurumsal kimlik tasarımı uzmanlarımız logo, marka renkleri, marka sloganı gibi tüm kurumsal kimlik ögelerini detaylı ve titiz şekilde tasarlıyor.

  Zamanlama

  Kurumsal kimlik tasarımınızı yürütürken zamanlamaya çok önem veriyoruz. Belirlediğimiz takvime her zaman sadık kalıyoruz.

  Zamanlama proje süresi dışında kurumsal kimliğinizin çağın gereklerini karşılaması, işletmenizin çağdaş bir yapıda görünmesini de kapsıyor.

  Sunum

  Ekibimiz tarafından tüm kurumsal kimlik ögeleriniz tasarlanıyor. Tasarım süreci sona erdikten sonra kurumsal kimlik tasarımı projenizi onayınıza sunuyoruz. Sizlerin görüşlerini ve beklentilerini öğrenmek adına detaylı bir sunum yapıyoruz.

  Düzeltme

  Sizlere yaptığımız sunumdan sonra uzmanlarımızın da görüşleriyle tasarım üzerinde yapılacak değişiklikleri belirliyoruz. Tasarımı ekibimizin de görüşüyle sizin isteklerinize uygun hale getiriyoruz.

  Basım ve Entegrasyon

  Kurumsal kimlik tasarımı süreci tamamlandıktan sonra kurumsal kimlik ögelerinizi kullanmanız için planlamaları yapıyoruz. Web sitesi, e-posta pazarlaması, sosyal medya hesapları gibi tüm dijital alanlara kurumsal kimlik ögelerinizi entegre ediyoruz. Aynı zamanda basılı tüm elemanlarınıza kurumsal kimliğinizi entegre ederek basım ve yayılma sürecini yürütüyoruz.

  Kurumsal Kimlik Tasarımında Önemli Noktalar Nelerdir?

  Kurumsal kimlik tasarımı sürecinin başarılı olması ve markanıza prestij getirmesi için bazı önemli noktalara odaklanmak gerekiyor;

  Logo Tasarımı

  Kurumsal kimlik tasarımı sürecinde öncelikle markanızın renkleri ve logosunu belirlemek gerekiyor. Logo markanızın kimliğinin en önemli unsurudur. Bu nedenle akılda kalıcı, güçlü ve etkili bir logo tasarlanmalıdır. Logo sonrasında dijital ögeler ve basılı malzemelerde logonuz uygun şekilde yer almalıdır.

  Özgünlük

  Her işletmenin kurumsal kimliği marka itibarı ve başarısı için özgün olmalıdır. Bu yüzden kurumsal kimlik tasarımında projenizin benzersiz ve size özel olmasına odaklanıyoruz. Logodan marka renklerine kadar her türlü süreçte özgünlüğe önem veriyoruz.

  Çok Yönlülük

  Kurumsal kimlik tasarımı sonrasında kurumsal kimlik ögeleriniz dijital ve baskılı olarak çok farklı alanlarda yer alıyor. Bu nedenle logodan marka renklerine kadar tüm kurumsal kimlik ögelerinizi çok yönlü tasarlıyor ve her alana uyum sağlamasına odaklanıyoruz.

  Tutarlılık

  Kurumsal kimliğiniz ortaya koyan ögelerin tamamı birbirini desteklemelidir. Marka sloganından logoya, marka renklerinden basılı ögelere kadar tüm kurumsal kimlik ögelerinizin uyum içinde birbiriyle ilişkili olmasını sağlıyoruz.

  Unimate ile Kurumsal Kimlik Tasarımı Süreci

  Profesyonel bir kurumsal kimliğe sahip olmak istiyorsanız Unimate Media olarak her zaman yanınızdayız. Uzman ekibimizle tüm kurumsal kimliğinizi oluşturuyoruz. Kurumsal kimlik tasarım süreci şöyle yürüyor;

  Marka Adı: Kurumsal kimliğinize markanızın ismi ile başlıyoruz. Marka isminiz özgün, akılda kalıcı ve etkili olmalıdır.

  Logo Tasarımı: Kurumsal kimlik tasarımı sürecinin en önemli aşaması olarak logo tasarımını görüyoruz. Markanızı en iyi şekilde yansıtacak, etkili ve özgün bir logo tasarım çalışması yürütüyoruz.

  Kurumsal Font ve Yazı Tipi: Markanızın öne çıkması için size özgü font ve yazı tipi belirleyerek tüm kurumsal kimlik ögelerinde yer veriyoruz.

  Marka Sloganı: Markanızı kitlenizin hafızasına kazıyacak ögelerden biri logoyla birlikte marka sloganıdır.  Sloganı logonuzla birlikte veya logodan ayrı kullanım şeklinde tasarlıyor ve işletmenizi en iyi şekilde yansıtacak şekilde oluşturuyoruz.

  Kartvizit: Marka ismi, iletişim bilgileri, slogan ve logonuzun kurumsal font ve yazı tipinizle yer aldığı bir kartvizit tasarlıyoruz. Kurumsal kimlik için basılı kartvizit tasarımı da çok önemlidir.

  Antetli Kağıt: Kurum içi ve dışı yazışma sürecinde antetli kağıt kullanımı kurumsal açıdan önemlidir. Antetli kağıtta sloganınız, iletişim bilgileriniz ve logonuz yer alıyor.

  Zarf: İşletmeniz için diplomat ve para zarfı, pencereli ve penceresiz zarf, kraft zarf, CD ve DVD zarfı, torba zarf gibi ögelerinin tasarımı da kurumsal kimlik tasarımı sürecimizde yer alıyor.

  Dosya ve Kutu Tasarımı: Kurum içi ve dışında yaygın olarak kullanabileceğiniz dosyalar ve kutuların tasarımı da kurumsal kimlik ögeleri arasında önem verdiğimiz bir konudur.

  Klasör: Kurumunuzun ofisinizi ziyarete gelen müşterilere kurumsal olarak görünmesi için klasör de kurumsal kimlik içinde yer alıyor. Logo ve klasör ismi tasarımı klasörlere entegre ediliyor.

  Makbuz, Fatura ve Fiş:  Ticari süreçlerinizde kullandığınız Fatura, irsaliyeli fatura, sevk irsaliyesi, gider pusulaları, tahsilat makbuzu, tediye makbuzu, özel fatura tasarımları, teklif formları, sipariş formları, iş takip fişleri, sipariş fişi, kasa fişi ve tahsilat fişi gibi tüm elemanlara da kurumsal kimliğinizi entegre ediyoruz.

  Bayrak ve Giydirme: Araş, bina, billboar, flama, stand, kürsü, bayrak ve flama gibi tanıtım sürelerinde yer alan tüm ögeleri de kurumsal kimliğinize dahildir.

  Kart, Sertifika ve İlan: İş süreçlerinizde kullandığınız davetiye ve tebrik kartı, eleman ilanı, sertifikalar gibi tüm elemanlara yönelik genel şablonu kurumsal kimliğinize entegre şekilde tasarlıyoruz.

  Ambalaj Tasarımı: Logo ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı çanta, poşet, kutu ve kolileri de tasarlıyoruz.

  Tabela Tasarımı: Kurumsal kimliğinizi yansıtan yönlendirme tabelası, kurum içi ve dışı isim tabelaları, departman ismi tabelaları da ekibimiz tarafından kurumsal kimlik tasarımı süreci içinde tasarlanıyor.

  E-Mail İmza:  Mail gönderilerinizin kurumsal ve etkili olması için imzanız da önemlidir. E-mail imzanızda isim, adres, web sitesi adresi, sosyal medya hesap bilgileri gibi tüm ögelere yer veriliyor.

  E-Posta Pazarlama Gönderi Şablonu: Online kurumsal kimlik tasarımı ögeleri içinde mail şablonları bizim için önemlidir. Mail pazarlama stratejisi veya iş süreçlerinizde iş ortaklarınıza göndereceğiniz iletiler için genel bir mailing şablonu belirleyerek kurumsal kimliğinize ekliyoruz.

  Promosyon Ürünleri: Fiziki olarak tanımınızı yapacak takvim, ajanda, kalem, defter, önlük, tişört ve USB gibi birçok promosyon ürünlerini kurumsal kimliğinizin yer alacağı şekilde tasarlıyoruz.

  Sosyal Medya: Sosyal medya hesapları logo çalışması, kapak çalışmaları, post üzerinde logo kullanımı gibi sosyal medya hesaplarınızı kurumsal gösterecek tüm ögeleri de kurumsal kimlik tasarımı içeriği içinde yer alıyor.

  Kurumsal Kimlik Tasarımı Fiyatları

  Kurumsal kimlik tasarımı fiyatları kurumsal kimlik tasarımı projelerinize özel olarak belirleniyor. Proje içinde yer alacak kurumsal kimlik ögelerine göre ücretler projenize özel belirleniyor.

  Kurumsal kimlik tasarımı ücretleri hakkında bilgi almak ve projenize özel fiyat teklifi almak adına iletişim formumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

  0 / 2

  Google reklam danışmanlığı hizmetimizde öncelikle anahtar kelime analizi, negatif anahtar kelime analizi, hedef kitle analizi, rakip analizi gibi çalışmaları yürütüyoruz. Daha sonra reklam kampanyası hedeflerinizi belirleyerek tüm metrikleri somut veriler haline getiriyoruz.

  0 / 3

  Analiz ve hedef belirleme sonrasında doğru anahtar kelimeler ile reklam kampanyalarınızı oluşturuyoruz. Reklam kampanyalarınızı süreç boyunca izliyor ve verileri depoluyoruz.

  0 / 4

  Reklam verilerinizi değerlendiriyor ve daha düşük bütçelerle daha fazla satış ve ziyaretçi için reklam ve dönüşüm optimizasyonu çalışmaları yürütüyoruz.

  PROJENİZE DEĞER KATIYORUZ.

  UnimateMedia
  • Share:
  Çözüm ortağı mı arıyorsunuz? info@unimatemedia.com bize mail atarak hemen görüşmeleri başlatabilirsiniz.