Unimate Media

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Unimate Media ile Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde zirveye çıkın.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, işletmenizin pazarlama kampanyası ve stratejilerinin sosyal medya platformlarında denetleme ve yönetme sürecidir. Sosyal medya platformlarındaki çevrimiçi varlığınız profesyonel bir şekilde yönetilir.

Facebook, Twitter, Instagram başta olmak üzere tüm sosyal medya platformlarında yayınladığınız içeriklerin oluşturma, yayınlama, analiz etme ve kullanıcı etkileşiminde bulunma süreci sosyal medya yönetimi hizmeti kapsamındadır.

Sosyal medya yönetim ekibimizle içeriklerinizi oluşturma ve yayınlama, katılımı ve işletmenizden bahsetmeleri takip etme, müşterilerden oluşan topluluğunuzu büyütme, performans sonuçlarınız raporlama ve analiz etme süreçlerini yerine getiriyoruz.

İşletmenizin hedefleri ve potansiyel müşteri kitlenizin durumuna göre bir ya da birçok farklı kanalda Sosyal medya yönetim danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Etkili sosyal medya yönetimini işletmenizin pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor ve yatırım getirisi (ROI) sağlaması için yenilikçi stratejilerle hizmet veriyoruz.

  TEKLİF FORMU
  Unimate Media ile Sosyal Medya Yönetimi

  Sosyal medyada markanızı öne çıkarmak için profesyonel bir iş ortağı arıyorsanız Unimate ile sosyal medya yönetimi size istediğiniz sonuçları verecek.  En düşük bütçeyle sosyal medyada en yüksek verimi elde etmenizi sağlayacak stratejilerle çalışıyoruz.  Organik erişim, hedef kitlenizin ilgisini çekecek içerik üretimi, kampanya yönetimi, reklam yönetimi gibi birçok süreçte sizlere destek oluyoruz.

  Unimate Media olarak sosyal medya yönetim hizmetlerini genel pazarlama stratejinize entegre ediyoruz. Doğru sosyal medya yönetimi ile daha fazla takipçi elde etmenize ve onları sadık müşterilere dönüştürmenize katkı sağlıyoruz. Küçük işletme, bireysel müşteriler, orta ölçekli ve büyük işletmeler ile global markalara sosyal medya yönetim hizmetleri sunuyoruz.

  Sosyal Medya Yönetimi Neden Gereklidir?

  Dünya üzerinde ortalama 3.6 milyar kişi sosyal medya platformlarını kullanıyor. Popüler platformlarda bir kullanıcı günde ortalama 2.5 saat zaman geçiriyor. Burada trendleri takip ediyorlar, iletişim kuruyorlar, video ve fotoğraflar paylaşıyorlar.

  Etkili sosyal medya yönetimi kullanıcı kitlenizin dikkatini markanıza çekmek adına önemlidir. Bu nedenle etkileşim verilerini analiz eden, dijital kampanyalar geliştiren ve müşteri etkileşimi trendlerini takip eden bir sosyal medya yönetim ekibine ihtiyacınız var.

  Sosyal medya hesaplarınız profesyonel bir bakış açısı ile yönetilirse markanız sosyal medyada daha görünür olacak ve çevrimiçi bir topluluk oluşturmayı başaracaksınız. Potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurmak, mesajlarınızı reklam, sponsorlu gönderi ve etkileyici pazarlama gibi farklı kanallarla iletmek için sosyal medya yönetimine ihtiyacınız var.

  Sosyal medya yönetimi sayesinde sosyal mecralardaki varlığınızı etkili şekilde yönetebilir ve erişiminizi genişletebilirsiniz. Aynı zamanda satışlarınızı ve gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

  Sosyal medya pazarlama stratejilerinizi en iyi şekilde yönetmek, sosyal medya topluluğunuzu genişletmek ve işletmenizin dijital varlığını güçlendirmek için sosyal medya danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

  Sosyal Medya Yönetimi Neleri Kapsar?

  Sosyal medya yönetimi hizmetleri aldığınızda ajansımız sizlere birçok süreçte destek oluyor. Unimate Media ile sosyal medya yönetim danışmanlığı konusunda çalıştığınızda hizmetimiz şunları kapsıyor;

  • Markanızın sosyal medya stratejisini oluşturuyor, tüm sosyal medya platformlarına stratejinizi uyarlıyor ve stratejinizi geliştiriyoruz.
  • Hedef kitlenizi belirliyoruz. Kitlenizin tercihleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarını araştırıyoruz. Sosyal medya pazarlama stratejinizi hedef kitlenizin durumuna göre oluşturuyoruz.
  • İşletmenizin yer alacağı sosyal medya hesaplarını seçmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.
  • Sosyal medya platformu özelinde içerik yayınlama takviminizi hazırlıyoruz.
  • Potansiyel müşterileriniz ve mevcut müşterilerinizle sosyal medya platformları üzerinden etkileşim kurmanız için çeşitli stratejiler geliştiriyoruz.
  • Markanızın sosyal medya platformlarında erişimini ve etkileşimini arttıracak çalışmalar yapıyoruz.
  • Sosyal medya hesaplarınızın performansını takip ediyor ve gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz.

  Sosyal medya danışmanlığı ve yönetimi hizmetlerimizde sizlere sosyal medya ile ilgili tüm konularda yardım ediyoruz. Daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

  0 / 2

  Google reklam danışmanlığı hizmetimizde öncelikle anahtar kelime analizi, negatif anahtar kelime analizi, hedef kitle analizi, rakip analizi gibi çalışmaları yürütüyoruz. Daha sonra reklam kampanyası hedeflerinizi belirleyerek tüm metrikleri somut veriler haline getiriyoruz.

  0 / 3

  Analiz ve hedef belirleme sonrasında doğru anahtar kelimeler ile reklam kampanyalarınızı oluşturuyoruz. Reklam kampanyalarınızı süreç boyunca izliyor ve verileri depoluyoruz.

  0 / 4

  Reklam verilerinizi değerlendiriyor ve daha düşük bütçelerle daha fazla satış ve ziyaretçi için reklam ve dönüşüm optimizasyonu çalışmaları yürütüyoruz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

  Sosyal medya yönetimi süreci için öncelikle markanızı tanıyoruz ve sizlere ajansımızı tanıtıyoruz. Daha sonra markanıza özel bir sosyal medya yönetim stratejisi belirlemek ve başarılı olmak adına süreci başlatıyoruz.

  Sosyal Medya Stratejinizi Denetimi Nedir?

  Halihazırda bir sosyal medya yönetim stratejiniz bulunuyorsa işe yarayıp yaramadığını denetleyerek başlıyoruz. Rakiplerinizin sayfalarını inceliyor, kitlenizin eğilimlerine dikkat ediyor ve mevcut profillerinizi çok yönlü olarak inceliyoruz.

  Hedef Kitle Analizi Nedir?

  Kitlenizi tanırsak hangi sosyal medya platformunda onları bulabileceğimizi de öğreniyoruz. Kitlenizi belirlemek için web sitesi ziyaretçileri, pazarlama kampanyaları ve müşterilerden gelen verileri kullanıyoruz.  Kitlenizin en çok ilgi gösterdiği sosyal medya ağını buluyoruz.

  Sosyal Medya Platformu Seçimi Nedir?

  Markanızın varlık göstereceği TikTok, Pinterest, Facebook, Instagram ve Twitter gibi çok sayıda sosyal medya platformu bulunuyor. Tüm platformlarda profesyonel bir profile sahip olmak zaman alıcıdır. Bu yüzden kitlenizin en çok vakit geçirdiği ve sektörünüze en uygun platformları birlikte seçiyoruz.

  Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Belirlenir?

  Her sosyal medya platformunun rolleri ve kullanım süreci farklıdır. Bu nedenle her platformda farklı sosyal medya stratejisi oluşturmanız gerekiyor. Kitlenizi detaylı olarak analiz ettikten ve hesap açacağınız platformlara karar verdikten sonra platform özelinde sosyal medya stratejilerinizi belirliyoruz.

  Sosyal Medya Profili Nasıl Oluşturulur?

  Sosyal medyada yer almak için platformlarda profilinizin olması gerekiyor. Sadece bir üyelik formu doldurmak burada yeterli olmuyor. Sosyal medya profilinizi oluştururken kitlenizin işletmenizi hemen tanıyabilmesi için profilin markanızı temsil edebilmesi gerekiyor. Bu nedenle platform özelliklerine göre kurumsal bir profile sahip olmanız için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

  Sosyal Medya Reklamcılığı Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

  Sosyal medyaya yeni girdiyseniz bütçe ve stratejiye göre sosyal medya reklamcılığı stratejisi de geliştirmelisiniz. Sosyal medyada hedefli reklamlar oluşturabilirsiniz. Böylece kitleniz profilinizi takip etmese de haber kaynaklarında ve akışlarında gezerken işletmenizi bulabilir ve takip etmeye başlayabilirler. Bu nedenle profesyonel reklam uzmanları ile markanızı en iyi şekilde yansıtacak sosyal medya reklamları planlıyoruz.

  Sosyal Medya İçerik Takvimi Nasıl Oluşturulur?

  Hedef kitlenize sosyal medyada ulaşabilmek için ve etkileşim sağlamak adına sayfanızın aktif olması gerekiyor. Bu noktada içeriklerinizi ne zaman paylaşacağınız önemlidir. Kitlenizin aktif olduğu zaman dilimi ve günlerde paylaşım yapmalısınız.

  Hangi içeriğin yayınlanacağı ve ne sıklıkla içerik yayınlayacağınız oluşturacağımız içerik takviminde belirleniyor. Sosyal medyada sürekli aktif olmanız adına platforma özel bir sosyal medya içerik takvimi oluşturuyoruz.

  Platforma Özel İçerik Nasıl Oluşturulur?

  İçerik takvimi oluşturmanız tek başına yeterli değil. Ek olarak içeriklerinizi de oluşturmanız ve özgün içeriklere sahip olmanız gerekiyor. Platformun yapısına göre video, görsel, sadece metin gönderisi, infografik gibi birçok içerik türüne ihtiyacınız var. Sosyal medya içerik türleri deneyimli içerik yazarları ve tasarım ekibimiz tarafından işletmenize özel geliştiriliyor.

  Takipçi Etkileşimi Nasıl Yaratılır?

  Sosyal medya yöneticilerinin günlük görevleri arasında takipçilerden gelen yorum ve mesajlara yanıt vererek etkileşim sağlamaktır. Gönderi, direkt mesaj, soru gibi birçok yorum ve içerik üzerinden kitlenize yanıt verme işini de yürütüyoruz.

  Takipçilere yanıt verme süreci kurumsal bir şekilde olmalıdır. Bu sayede marka bilinirliği artar, katılım yükselir, markanıza olan sadakat ve güvende artış görülür. Aynı zamanda işletmenizin kurumsal bir imaj çizmesini sağlayarak müşteri memnuniyetini arttırırsınız.

  Sosyal Erişim Nedir?

  Sosyal medyada erişimi artırabilmek yönetim sürecinde önemli amaçlarımız arasında yer alıyor. İşletmenizi, ürün ve hizmetlerinizi internette öne çıkarmak için etkileyiciler ve diğer markalarla işbirliği yaparak sosyal erişimi arttırmanızı sağlıyoruz.

  Markanız için en etkili ve doğru etkileyicileri buluyor ve birlikte nitelikli kampanyalar oluşturarak geniş kitlelere markanızı duyurmanızı sağlıyoruz.

  Performans Takibi Nasıl Yapılır?

  Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı sürecimizde en kritik aşama yönetim sürecinin performansını izlemektir. Kreatif içeriklerin, reklamların ve stratejilerinizin performansını izliyoruz. Stratejinizi geleceğe yönelik geliştirmek adına yeni eğilimleri belirliyor ve stratejinizi başarı odaklı olacak şekilde optimize ediyoruz.

  Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri Nedir?

  Sosyal medya yönetimi hizmetleri konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Unimate Media olarak sosyal medya yönetimi hizmetlerimiz şöyle;

  Facebook Yönetimi Nedir?

  Günlük olarak 1 milyar üzerinde aktif kullanıcısı olan Facebook küçük işletme ve büyük markalarda sosyal medya yönetimi için en uygun platformlardandır. Burada düşük maliyetli pazarlama, kesin hedefleme ve organik takipçi katılımı üzerine eğiliyoruz. İçerik geliştirme, strateji oluşturma, sosyal içerik için yorum izleme ve ücretli reklamcılık hizmetleri sunuyoruz.

  Twitter Yönetimi Nedir?

  Twitter’da hedef kitlenizin konuşmalarına katılım göstermenizi sağlıyoruz. Erişim genişletme, marka kişiliği oluşturma gibi süreçlerde sizlere destek oluyoruz. Twitter’a özel stratejilerle küçük işletmenizin dahi konuşulacağı çalışmalar yürütüyoruz.

  Instagram Yönetimi Nedir?

  Her ay ortalama 1 milyar kişi tarafından aktif kullanılan platformda her üç kullanıcıdan biri ürün satın alma deneyimi yaşadı.  Satış hedeflerinizi yakalamanız için Instagram’a özel satış stratejileri uyguluyoruz. Gönderi ve post içerik üretimi, hikaye üretimi, yanıt verme ve etkileşim, reklam stratejileri, kampanya yönetimi gibi birçok konuda deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz

  Linkedln Yönetimi Nedir?

  İşletmeler arası (B2B) satış stratejiniz varsa Linkedln yönetimi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.  Markanızın daha güvenilir olmasını sağlamak, markanızı sektörünüzde düşünce lideri haline getirmek, rakiplerinizin arasında markanızı öne çıkarmak ve pazarınızda güven kazanmanızı sağlamak adına temel Linkeldn stratejinizi geliştiriyoruz.

  YouTube Yönetimi Nedir?

  Markanızın videolar üzerinden potansiyel müşterilerinize ulaşması için YouTube yönetimi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Dünyanın en büyük arama motoru olan YouTube üzerinde SEO stratejileri geliştiriyoruz. Video içerik üretimi, video yükleme sırasında en uygun başlık etiketi ve açıklamaları oluşturma, oynatma listeleri oluşturma, içerik fikirleri geliştirme, yorum yönetimi, abone ve izlenme sayısı artışı gibi birçok konuda ekibimiz size destek oluyor.

  Pinterest Yönetimi Nedir?

  E-ticaret hizmetleriyle uğraşıyorsanız kataloğunuzu Pinterest’te paylaşmalısınız. Ajansımız pinlerinizi stratejik gönderme, optimize etme ve konumlandırma konusunda profesyonel yaklaşımlar kullanıyor. Aynı zamanda yorum, soru ve geri bildirimler gibi tüm katılımlara yanıt vererek marka bağlılığı oluşturmaya da odaklanıyoruz.

  TikTok Yönetimi Nedir?

  Küresel çapta en popüler uygulamalardan biri haline gelen TikTok her işletme için olmazsa olmaz bir alan halinde geliyor. İş hedeflerinize ulaşmanız, kitlenizle otantik bir bağlantı ağı kurmanız ve her yaştan kullanıcı kitlesine ulaşmanız için sizlere iyi tasarlanmış çözümler sunuyoruz. TikTok varlığınızı bu alanda profesyonel olan ekiplerimize emanet edebilirsiniz.

  Sosyal Medya Yönetiminin Avantajları Nelerdir?

  Sosyal medya hesaplarınızın en iyi şekilde yönetilmesini istiyorsanız sosyal medya yönetimi avantajları için ekibimizle çalışabilirsiniz.

  Daha fazla satış yapmak ve markanızı geniş kitlelere ulaştırmak için sosyal medya pazarlama stratejileri geliştirmelisiniz. Sosyal medyada başarı için etkili sosyal medya yönetimi desteğine ihtiyacınız olacak.

  Sosyal medya danışmanlığı avantajları şu şekildedir;

  • Uygun Maliyet

  Genel pazarlama bütçenizle kıyaslandığında sosyal medya çok uygun maliyetli bir alandır. Sosyal medya platformlarına katılım, içerikleri yayınlama, kullanıcı yorumlarına yanıt vererek etkileşimde bulunma gibi birçok eylem ücretsizdir. Sosyal medya reklamcılığı ve içerik pazarlama stratejileri sayesinde kitlenize ulaşabilir ve çevrimiçi bir takip listesi oluşturabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı ve yönetimi uygun maliyeti ve yüksek verimliliği ile dikkatinizi çekebilir.

  • Marka Bilinirliği

  Facebook, Linkedln, YouTube, TikTok, Twitter, Instagram gibi birçok sosyal medya ağı işletmenizi dünyanın her yerindeki kullanıcılara ulaştırabilir.  Bunun yanında niş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız Pinterest gibi sosyal medya platformlarını tercih edebilirsiniz.

  Geleneksel pazarlama ve reklamcılık erişim, maliyet gibi unsurlar sebebiyle küçük işletmeler için imkansızdır. Bu nedenle sosyal medya yönetimi özellikle küçük işletmeler için zorunluluktur. Sosyal medya yönetiminde başarı marka bilinirliğinizi arttırır ve geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlar.

  • Direkt Potansiyel Müşteri Kitlesine Erişim

  Sosyal medya pazarlaması yürütüyorsanız farklı platformlarda geniş bir kitleye erişmek için çok sayıda strateji geliştirebilirsiniz. Pazarlama stratejiniz içinde sosyal medya olduğunda pazarlama stratejilerinizi kullanıcı davranışlarına uyumlu hale getirebilirsiniz.

  İnsanlar satın alma kararı verirken %74 oranında sosyal medyayı kullanıyor.  Ortalama kullanıcıların %80’i satın alma işlemi hakkında sosyal medyadan tavsiye alıyor. Sosyal medya yönetimi ile direkt potansiyel müşteri kitlenize ulaşmanızı sağlar.

  • Daha Fazla Satış ve Gelir

  Sosyal medya pazarlaması ve reklamcılığı işletmeniz için ek gelir kaynağı oluşturuyor. Sosyal medya üzerinden işletmeler kendi markalarını oluşturabilir ve potansiyel müşterilerine ulaşarak daha fazla satış elde edebilirler.  B2B pazarlamacılarının %2’si Facebook üzerinden yeni müşteri kazanıyorlar.

  Sosyal medyada etkili varlık göstererek daha fazla satış yapabilir ve daha çok gelir elde edebilirsiniz.  Daha fazla satış odaklı sosyal medya yönetimi stratejisi için pazarlama ekibimiz ve sosyal medya yönetim ekibimiz birlikte çalışıyor.

  Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı Fiyatları

  Sosyal medya yönetimi fiyatları platform sayısı, hizmet sunulacak alanlar, hizmet süresi gibi birçok etmene göre değişiyor. Sosyal medya varlığınızı güçlendirmek için hemen iletişim formumuzu doldurun ve sosyal medya danışmanlığı fiyatları konusunda size özel bir teklif iletelim.

  PROJENİZE DEĞER KATIYORUZ.

  UnimateMedia
  • Share:
  Çözüm ortağı mı arıyorsunuz? info@unimatemedia.com bize mail atarak hemen görüşmeleri başlatabilirsiniz.