Unimate Media

Web Site Tasarımı

WEB TASARIM

Unimate Media ile Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde zirveye çıkın.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal web tasarımı, işletmelerin kurumsal özelliklerini ziyaretçilere en doğru şekilde yansıtmak adına yapılan web sitesi tasarımıdır.  Rakiplerinizden farklı hale gelmek, marka güveni oluşturmak ve işletmenizin değerini ortaya koymak adına mutlaka web sitenizin kurumsal kimliğinizi yansıtacak şekilde tasarlanması gerekiyor.

Kurumsal bir web sitesi tasarlarken temel amaç işletmeyi en iyi şekilde tanıtmak adına marka imajını dikkate almaktır. Kurumsal web tasarımı yaparken işletmenin sektörü, logosu, hizmet amacı, sunduğu hizmetler ve potansiyel müşteri kitlesi dikkate alınır.

Kurumsal web sitesinde kullanılan renk ve yazı fontu gibi tüm unsurlar yukarıdaki özellikler dikkate alınır.  Hedef kitlenin ihtiyaçları ve işletmenin sunacağı imaja göre analiz sonucunda tüm web tasarım ögeleri belirlenir.

Web Sitesi Tasarımının Önemi

İnternet kullanımı her geçen gün daha popüler hale geliyor. Kurumsal işletmeler için bir web sitesine sahip olmak zorunluluk halini alıyor. Potansiyel müşterilere ulaşmak, kurumsal yapıyı tamamlamak ve daha ulaşılabilir olmak için web sitesi tasarımına yatırım yapmanız gerekiyor.

Küçük ölçekli işletmeler başarılı web siteleri ve optimizasyon çalışmaları ile yerel ve ulusal büyük rakipleriyle eşit şartlarda yarışa dahil olabiliyor.  Geniş bir kitleye ulaşmak ve rakiplerinizi geride bırakmak için mutlaka kurumsal bir web sitesine sahip olmalısınız.

  TEKLİF FORMU
  Web sitesi ile arama motorlarında kitlenize ulaşabilir, işletmeniz hakkında haber ve gelişmeleri duyurabilir, ürün ve hizmet satışı yapabilir ve işletmenize fiziki olarak gelmek isteyen kitlenizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  Web sitesi şehirdeki en işlek caddede bir dükkanınızın olmasına benzer. Üstelik arama motorlarında üst sıralarda yer alırsanız sadece sizin işletmenizle ilgilenen binlerce müşterinin dükkanınıza uğramasını sağlayabilirsiniz.

  Unimate Media’nın Web Sitesi Tasarım Hizmetleri

  Profesyonel bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız web tasarım ekibimizin web sitesi tasarım hizmetleri ile tanışabilirsiniz.

  Unimate Media olarak profesyonel yaklaşımla kurumsal web sitelerine sahip olmanızı sağlıyoruz.

  Unimate Media’nın web sitesi tasarım hizmetleri şöyledir;

  Modern Arayüz

  Web tasarım hizmetlerimizde en yeni trendleri takip ediyoruz. Kurumsal yapınızı dikkate alarak en yeni web tasarım trendlerini web sitenize entegre ediyor ve modern bir arayüze kavuşmanızı sağlıyoruz.

  SEO’ya Uygunluk

  Tüm sektörlerde arama motorlarında daha görünür olmak için büyük bir rekabet var. Bu nedenle web siteleri SEO’ya uygun olmalıdır. Web siteniz sektörünüzdeki aramalarda en sırada yer alması için site içinde ve teknik açıdan kusursuz bir web sitesi tasarlıyoruz.

  Hakkımızda Sayfası

  Kurumsal bir web sitesinde hakkımızda sayfası en önemli unsurlardan biridir. İşletmenizi müşteri kitlenize net olarak tanıtan, misyon ve vizyonunuzu en iyi şekilde yansıtan bir kurumsal hakkımızda sayfası oluşturuyoruz.

  Web Sitesi Hızı

  Web sitesi tasarımı sürecinde site hızına çok önem veriyoruz. Hız analizlerini ve optimizasyonlarını yaparak tüm sayfalarınızın 3 saniyeden daha kısa sürede açılmasını sağlıyoruz.

  0 / 2

  Google reklam danışmanlığı hizmetimizde öncelikle anahtar kelime analizi, negatif anahtar kelime analizi, hedef kitle analizi, rakip analizi gibi çalışmaları yürütüyoruz. Daha sonra reklam kampanyası hedeflerinizi belirleyerek tüm metrikleri somut veriler haline getiriyoruz.

  0 / 3

  Analiz ve hedef belirleme sonrasında doğru anahtar kelimeler ile reklam kampanyalarınızı oluşturuyoruz. Reklam kampanyalarınızı süreç boyunca izliyor ve verileri depoluyoruz.

  0 / 4

  Reklam verilerinizi değerlendiriyor ve daha düşük bütçelerle daha fazla satış ve ziyaretçi için reklam ve dönüşüm optimizasyonu çalışmaları yürütüyoruz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Web Sitesi Tasarımının Dönüşüme Etkisi Nelerdir?

  Dönüşüm oranı,  web sitenizde gelen toplam ziyaretçilerden istediğiniz işlemi yapan ziyaretçilere oranıdır. Açılış sayfanıza günlük 150 ziyaretçi geldi varsayalım. Bu ziyaretçilerden 15 kişi istediğiniz görevi yapıyorsa dönüşüm oranı %10 olur.

  İnsanlar işletmenizle ilgilenmiyorsa dönüşüme girmezler. Bu nedenle web sitenizin potansiyel müşteri kitlenizi çekmesi gerekiyor. Bu noktada web tasarım süreci arama motorları için optimize edilerek siteniz görünür hale gelmelidir.  Hızlı yüklenen bir tema ve basit navigasyon web sitenize kaliteli trafik çeker.  Trafiğiniz kaliteli olursa dönüşüm fırsatları da yüksek olur.

  Web siteniz işletmenizin çevrimiçi varlığını temsil etmektedir.  Web sitenizde seçilen renk, yükleme hızı gibi birçok özellik işletmenizi temsil eder.  Markanızı başarılı şekilde yansıtan bir web tasarım projesi daha fazla dönüşüm elde etmenizi sağlar.

  Kaliteli web tasarım direkt olarak web sitenize dönüşüm sağlamaz. İnsanlar web sitenizde iyi bir deneyim yaşamak isterler.  İyi tasarlanan, kullanımı kolay ve hızlı bir web sitesi olursa insanlar işletmenize güvenir. Markanıza güven oluşursa dönüşüm oranı artacaktır. Kullanıcı deneyiminin olumlu olması dönüşüm oranı için çok önemlidir. Web sitesi tasarımında kullanıcı deneyimine odaklanarak dönüşüm oranını arttırabilirsiniz.

  İletişim Formu ve Google Haritalar Entegrasyonu Nedir?

  İşletmenizin erişilebilir olması müşteri kitleniz için çok önemlidir. Bu nedenle de işletme telefonu, mail adresi ve adres bilgilerinin yer aldığı bir iletişim sayfası oluşturuyoruz. Aynı zamanda kitlenizin markanızla iletişim kurabilmesi için bir iletişim formuna da yer veriyoruz. Fiziki olarak işletmenizi ziyaret etmek isteyenler için Google Haritalar entegrasyonu da iletişim sayfasında yer alıyor.

  Sosyal Medya Butonları

  Kurumsal bir web sitesi tasarımı istiyorsanız mutlaka sosyal medya üzerinden de ulaşılabilir olmalısınız. Web sitenizde görülebilir bir noktada mutlaka sosyal medya hesaplarınıza ulaşılmasını sağlayan sosyal medya butonları yer alıyor.

  Kaliteli ve Özgün İçerikler

  Web sitenizin Google’da indeks alması ve sıralamaya girebilmesi için kaliteli ve özgün içeriklerin olması gerekiyor. Web sitesi tasarımı sürecinde tüm sayfalarınızda kaliteli ve özgün içerikler sunuyoruz. Aynı zamanda blog yönetimi konusunda da sizlere destek sağlıyoruz.

  Üstün Kullanıcı Deneyimi

  Başarılı bir web tasarım için kullanıcı deneyimi kilit noktalardandır. Google kullanıcı deneyimini en üst sıraya koyar. Bu nedenle tüm web tasarımı projelerimizde sade, şık ve kitlenizin kolayca kullanabileceği bir web sitesi tasarlıyoruz. Üstün kullanıcı deneyimi ile arama motorları ve kitlenizden tam not almanızı sağlıyoruz.

  Responsive Tasarım

  Web sitenizin mobil ve masaüstü tüm cihaz ve tarayıcılarda sorunsuz çalışması için duyarlı tasarım optimizasyonuna da önem veriyoruz. Tasarladığımız web siteleri tüm ekran boyutları ve çözünürlük özelliklerinde sorunsuz olarak gösteriliyor. Responsive tasarım ile özellikle mobil kullanıcılara ulaşmanızı sağlıyoruz.

  Unimate Media'nın Web Sitesi Tasarım Süreci

  Unimate Media olarak tüm web sitesi tasarım hizmetleri sürecinde planlı ve sistemli olarak hareket ediyoruz.

  Web tasarım hizmetleri aşamaları şu şekildedir;

  1. Bilgi Toplama ve Projelendirme

  Öncelikle işletmenizi ve sektörünüzü de taylı olarak analiz ediyoruz. Ardından kitlenizi analiz ediyor ve beklentilerinizi dinliyoruz. Daha sonra web sitenizin amacı ve hedeflerinizi belirliyoruz.

  Sizler tarafından sunulan ürün ve hizmetlere yönelik görsel, açıklama, referans bilgileri, teknik dokümanlar gibi birçok bilgi ve belgeyi alıyor ve web sitenize entegre etmeye odaklanıyoruz.

  Nitelikli bir alan adı ve doğru bir hosting seçimi de çok önemlidir. Bu süreçte aynı zamanda rakip analizi yaparak bizim için gerekli olan tüm verileri topluyoruz.

  1. Tasarım

  İşletmeniz için kurumsal kimlik tasarımı tamamlandıysa kurumsal unsurları dikkate alarak tasarım sürecini başlatıyoruz.  Web sitenizin arayüz tasarımını bu aşamada planlıyoruz. Elimizdeki materyallerin web sitenize yerleşimine karar veriyoruz.

  Hizmetleriniz ve kurumsal sayfalarınızı titizlikle tasarlıyoruz. Web sitenizdeki renk paletleri, logo, banner ve diğer görsellerle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Tasarım aşamasında web tasarımcı, SEO uzmanı, kodlama uzmanı gibi uzmanlardan oluşan geniş bir ekiple çalışıyoruz.

  Tasarım aşaması sonunda web sitenizin genel şeması, sayfa akışları ve multimedya ögelerinin yerleşimini tamamlıyoruz.

  1. Yazılım Entegrasyonları

  Web sitenizin genel çerçevesini tasarım aşamasında çiziyoruz. Bu aşamada web sitenizin teknik altyapısını oluşturuyoruz. Admin paneli ve içerik yönetim sistemi gibi süreçleri programlıyor ve gerekli kodlama sürecini yürütüyoruz.

  Talebinize bağlı hazır web sitesi tasarımları ve yazılımları kullanabiliyoruz. Genellikle müşterimize özel kodlama projeleri ve yazılım entegrasyonları gerçekleştirmeyi öneriyoruz.

  Web sitenizin hizmet alanına göre satış, ödeme sistemleri, stok yazılımı, CRM yazılımı gibi entegrasyonları da size özel çözümlerle gerçekleştiriyoruz.

  1. Test

  Web sitenizin teknik ve görünüm açısından tasarlanmasından sonra gerekli testleri yürütüyoruz. Hız testi, arama motoruna uygunluğu gösteren SEO testleri, kırık link kontrolü, web standartları uygunluk testi, duyarlı tasarım testleri gibi birçok konuyu test ediyoruz.

  Web sitenizin kullanıcı deneyimi, SEO, kurumsallık açısından yayına uygun hale gelmesini sağlayana kadar test ve geliştirme sürecimizi sürdürüyoruz.

  1. Yayına Alma

  Test aşamasından başarıyla geçen web sitenizi onayınıza sunuyoruz.  Onay verdiğinizde testler ve son kontroller tamamlanan web sitelerini yayın alıyoruz.

  Unimate Media SEO ekibi web sitenizin arama motorlarında sıralamaya girebilmesi için gerekli optimizasyon desteği de sunuyor.  Sitenizi teslim etmeden önce ekibinize admin paneli, içerik yönetimi ve site yönetimi konularında detaylı bir eğitim veriyoruz. Son aşamada web sitenizi sizlere teslim ediyoruz.  Web sitesi tasarım süreci sona erse de ihtiyacınız olduğu her zaman diliminde destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Unimate Media'nın Web Sitesi Tasarım Fiyatları

  Web sitesi tasarım fiyatları her proje için farklılık gösterecektir. Öncelikle web sitenizin alt yapısı, kodlama süreci, hazır tasarım ve alt yapı olup olmadığı, sayfa sayısı, uygulanacak entegrasyonlar gibi süreçler fiyatlandırmada farklılıklar oluşturuyor.

  Unimate Media ekibi olarak tüm müşterilerimize en nitelikli web tasarım projelerini en uygun fiyatlarla bütçe dostu şekilde sunmaya odaklanıyoruz.

  Web tasarım fiyatları hakkında bilgi almak ve size özel web tasarım projesi için fiyat teklifi görmek istiyorsanız iletişim formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Unimate Media'nın Web Sitesi Tasarım Referansları

  Unimate Media olarak web sitesi tasarım hizmetleri süresince farklı sektörlerden dev markalarla iş ortaklığı yürütüyoruz.

  Web sitesi tasarım referansları hakkında bilgi alarak projelerimizi inceleyebilirsiniz. Ekibimizle iletişime geçerseniz referans çalışmalarımızın yer aldığı bir sunum talep edebilirsiniz.

  PROJENİZE DEĞER KATIYORUZ.

  UnimateMedia
  • Share:
  Çözüm ortağı mı arıyorsunuz? info@unimatemedia.com bize mail atarak hemen görüşmeleri başlatabilirsiniz.