Aralık 20, 2023 admin

Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Kullanımı

Dijital Pazarlamada Yapay Zekanın Etkisi

Yapay zeka, insan girdileri ile yazı, video, ses, görsel gibi birçok içerikleri üretebileceğiniz yenilikçi ve dinamik bir teknolojidir. Yapay zeka dijital tabanlı birçok işte ve aklınıza gelebilecek birçok sektörde kullanılabilmektedir.

Yapay zeka ve dijital pazarlama çok yakın ilişki içindedir. Dijital pazarlamada dijital pazarlama uzmanları, danışmanlar, içerik üreticiler, SEO uzmanları ve veri geliştiriciler yapay zekadan yararlanabilirler.

Yapay zeka dijital pazarlamada reklam, pazarlama, raporlama ve iş süreçlerinin tamamında kullanılabilir. Yapay zeka farklı modellerle çalışmaktadır. Dijital pazarlamada ihtiyaçlarınıza göre yapay zeka modellerinden yararlanabilirsiniz.

Dijital pazarlama süreçlerinde yapay zeka ile hatasız çalışmalar yürütmek ve bu konuda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yapay Zeka, Dijital Pazarlamayı Nasıl Etkiliyor?

Yapay zeka dijital pazarlamada çok büyük etkiye sahip olabilir. Öncelikle müşteri segmentasyonu ve hedefleme süreçlerinde yapay zeka kullanılabilir. Hedef kitleyi demografik, psikolojik, coğrafi ve davranışsal açıdan analiz etmeye yarar.  Daha sonra bu kitleye en uygun ürün ve hizmetleri sunma konusunda faydalanmak mümkündür. Dijital pazarlama uzmanları dijital pazarlamada yapay zekadan yararlanarak müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakatini en üst seviyeye çıkarabilirler.  Yapay zeka çizim işlemlerini yapmanızı sağlar.

Dijital pazarlamada yapay zeka içerik üretimi ve pazarlaması konusunda da fayda sağlar. Müşterilerinizin ilgi alanı, tercih ve ihtiyaçlarını kolayca yapay zeka yardımıyla belirleyebilirsiniz. Daha sonra onlara özel içerikler üretebilirsiniz. Yapay zeka içeriklerin hangi platformda hangi zamanda ve formatta dağıtılabileceğini de belirler. Bu özelliği ile yapay zeka sayesinde dijital pazarlama uzmanları en yüksek erişim ve etkileşim fırsatlarını belirleyebilirler.  Yapay zeka metin yazma gibi birçok süreçte içerik üretimi konusunda size yardımcı olur.

Yapay zekayı reklam otomasyonu ve bütçe yönetimi alanlarında da kullanabilirsiniz. Reklamların performansını yapay zeka ile takip edebilir ve en iyi çalışan reklamı kullanabilirsiniz. Özellikle A/B testleri sürecinde yapay zeka birçok süreci otomatik hale getirir. EK olarak reklam bütçenizi en verimli şekilde yapay zeka ile dağıtabilir ve en yüksek yatırım getirisini elde edebilirsiniz. Dijital pazarlama uzmanları yapay zeka ile daha fazla satış ve kar elde edebilirler.

Yapay Zeka, Dijital Pazarlama Kampanyalarının Performansını Nasıl Artırıyor?

Dijital pazarlama internet ve dijital tabanlı teknolojiler ile ürün ve hizmetleri pazarlama sürecidir. Geleneksel pazarlama tüketicilerin ilgi ve davranışlarını anlayarak onlara kişiselleştirilmiş pazarlama stratejileri sunmaya yardımcı olur. Uzmanlar dijital pazarlamada veri analizi, performans ve pazarlama süreçlerinde yapay zeka ve makine öğreniminden yararlanabilir.

Yapay zeka insan zekasını taklit ederek belirli görevleri otomatik ve kusursuz olarak yapan bilgisayar sistemidir. Google, Chatgpt ve Bing yapay zeka birçok alanda olduğu gibi dijital pazarlama alanında da birçok süreçte kullanılır.

Yapay zeka dijital pazarlama kampanyalarının performansını şu başlıklarda arttırabilir;

Akıllı Hedefleme

Yapay zeka kullanarak reklamlarınızda en etkili hedefleme stratejisini geliştirebilirsiniz. Yapay zeka bir kullanıcı kitlesini demografik, davranış, psiko-sosyal açılardan analiz eder. Daha sonra en uygun reklam formatı, reklam kanlı, reklamın en doğru zamanı ve en doğru reklam içeriğini size söyler. Bu sayede reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanabilir ve en yüksek dönüşümle oluşturabilirsiniz.

Gelişmiş Kişiselleştirme

Dijital pazarlamada kampanya başarısını arttıran en önemli işlev kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturma özgürlüğüdür. Yapay zeka ile en gelişmiş kişiselleştirilmiş kampanyaları oluşturabilirsiniz.  Tüketicilerin deneyimini ve içeriklerini kişiselleştirebilirsiniz. Yapay zeka kullanıcıların mobil uygulama ve web sitenizde gezinme davranışlarını analiz eder.

Aynı zamanda sosyal medya davranışları, e-posta açma oranları, satın alma geçmişlerine ait verileri de izler. Daha sonra tüm bu verileri anlamlandırır ve kullanıcılara en ilgi çekici ve alakalı içerikler sunmaya odaklanır. Gelişmiş kişiselleştirmeyi kullanarak yapay zeka daha fazla marka bağlılığı ve marka sadakati oluşturur. Bu da daha başarılı kampanyalar oluşturmanızı sağlar.

Daha Fazla İçgörü

Yapay zeka kullanarak dijital pazarlamacılar kampanyaların performansını ölçebilirler. Bu süreçte kampanyaların performansını iyileştirmek için daha fazla içgörü yakalarlar. Yapay zeka çok büyük miktarda veriyi alır ve tek bir tıkla doğru şekilde analiz eder. Bu sayede dijital pazarlama kampanyanızın güçlü ve zayıf yönlerini doğru metriklerle size sunar.

Yapay zeka aynı zamanda pazarlama stratejileri için gelecekteki trendleri, eğilimleri ve fırsatları tahmin eder. Dijital pazarlamacılara pazarlama kampanyalarının geleceği hakkında bazı tavsiyeler sunar.

Etkili Kampanya Yönetimi

Yapay zeka sayesinde bir dijital pazarlama uzmanı daha etkili kampanyalar oluşturabilir ve kampanyaları etkili şekilde yönetebilirler.  Yapay zeka yaratıcılık konusunda bazı avantajlar sağlar. Metin, görüntü, ses ve video gibi farklı içerik türleri üretmede size yardımcı olur.

Farklı içerik türleri ile pazarlama kampanyalarında müşteri kitlenizin ilgisini çekebilir ve duygusal bağ kurabilecekleri fırsatlar yaratabilirsiniz. Yapay zeka ile ikna edici ve çarpıcı slogan, başlık ve CTA’lar oluşturabilirsiniz.

Otomatik Görevler

Yapay zekayı kullanarak zaman alan ve tekrar eden görevleri otomatik hale getirebilirsiniz. Bu sayede pazarlama sürecinde enerjinizi farklı süreçlere harcayabilirsiniz. Aynı zamanda otomatik görevler yapay zeka ile yapıldığında insan hatasına bağlı yanlışlık olasılığı da ortadan kalkar.

Yapay Zeka, Dijital Pazarlamada Maliyetleri Düşürüyor mu?

Dijital pazarlama sürecinde reklamdan veri takibine, SEO’dan sosyal medya pazarlamasına kadar her süreç ayrı bir maliyet gerektirir. Aynı zamanda içerik üretimi süreci de maliyeti arttırır. Bu noktada dijital pazarlama başarısını düşürmeden maliyeti azaltmak yapay zeka ile mümkün olur.

Yapay zeka kullanarak dijital pazarlama maliyetlerini düşürebilirsiniz. Öncelikle yapay zeka veri işleme, kampanya takibi, performans takibi, hedef kitle analizi ve anahtar kelime analizi gibi konularda çalışmanızı sağlar. Bu sayede ücretli araçlarla yapabileceğini veri odaklı birçok premium işi yapay zeka ile ücretsiz veya daha düşük maliyetlerle yapabilirsiniz.

Dijital pazarlama kampanyalarında içerik üretimi de maliyeti arttırır. Bu noktada içerik üretimi konusunda yapay zekayı kullanarak içeriklerinizin oluşturacağı maliyet yükünü de ortadan kaldırabilirsiniz. Yapay zeka ile birçok içerik türü oluşturabilir ve dijital pazarlama maliyetlerini ciddi oranda düşürebilirsiniz.

Yapay Zekanın Dijital Pazarlamada Geleceği Nasıl Olacak?

Yapay zeka dijital pazarlama süreçlerinde her geçen farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Yapay zeka oldukça yeni bir teknoloji ve her geçen gün daha da gelişiyor. Bu noktada her türlü gelişme dijital pazarlama alanında farklı bir süreçte kullanılmasını sağlıyor.

Gelecekte daha nitelikli içerikler geliştirme, ürün ve hizmet sunumlarında çekim ve manken maliyetlerini azaltma gibi konularda yapay zeka büyük kolaylıklar sağlayacak gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde İspanya merkezli bir ajansın geliştirdiği yapay zeka temelli içerik üreticisi çok büyük bir çığır açtı.

Gelecekte yapay zekayı kullanarak özellikle müşteri hizmetleri süreci otomatik hale gelecek. 7/24 ulaşılabilir ve nitelikli müşteri hizmetleri desteğini işletmeler yapay zeka sayesinde yürütecek. Bu sayede müşteri hizmetleri maliyetleri azalacak ve müşteri hizmetleri süreci otomatik hale gelecek.

Yapay zeka ve dijital pazarlama geleceği öngörülebilir olarak bu şekilde gelişecek gibi duruyor. Ancak teknoloji çağında bilgi ve gelişmeler çok hızlı yaşandığı için yapay zekanın geleceği ve dijital pazarlamada uygulama süreci hakkında yeni gelişmeler de ortaya çıkabilir.

Yapay Zekayı Dijital Pazarlamada Nasıl Kullanabilirim?

Yapay zeka dijital pazarlamada çok çeşitli alanlarda kullanılabilir. Bu noktada yapay zekanın reklam, içerik üretimi, performans takibi, SEO gibi süreçlerde kullanılması mümkün olmaktadır.

Yapay zekayı dijital pazarlamada nasıl kullanabileceğinize detaylı olarak bakalım;

Google Ads’de Google Bards ve Chatgpt Kullanımı

Google Ads, Google’ın arama sonuçları, iş ortağı web siteleri ve Youtube videolarında işletmelerin reklam yayınlamasını sağlayan bir servistir.  Bu serviste belirli reklam modelleri ve anahtar kelimeler üzerinden reklam kampanyaları oluşturabilir ve müşteri kitlenize ulaşabilirsiniz.

Chaggpt ve Google Bards yapay zeka araçları ile Google Ads reklam kampanyalarınızı verimli hale getirebilirsiniz.

Google Ads’de Google Bards ve Chatgpt kullanımı şu şekildedir;

Reklam Metni Oluşturma

Yapay zeka ile Google Ads reklamlarınız için reklam metni oluşturabilirsiniz. Reklam türüne uygun, hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve doğru harekete geçirici mesajlar içeren etkili reklam metinlerini Chatgpt tek bir tuşla üretmenizi sağlar.

Reklam Performansı İzleme

Google Ads reklamlarınızda yapay zeka ile reklam kampanyalarınızın performansını izleyebilirsiniz. Aynı zamanda reklamlarınızı izlerken geliştirme önerileri alabilir ve istediğiniz metrikleri kullanarak anlamlı performans raporları elde edebilirsiniz.

Anahtar Kelime Araştırması

Google Ads reklam kampanyalarınız için belirli anahtar kelimeleri kullanmanız gerekiyor. Anahtar kelimeleri kullanıcılar Google’da aradıklarında arama sonuçlarında reklamlar da görürler. Google Ads kampanyalarınız için arama niyetine ve hedeflere uygun, düşük maliyetli ve yüksek dönüşümlü anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Aynı zamanda reklamların yayınlanmasını istemediğiniz negatif anahtar kelimeleri de belirleyebilirsiniz.

A/B Testi

Google Ads kampanyalarınızda kampanyalarınızı en iyi şekilde optimize etmek için A/B testleri yapmanız gerekiyor.  Bu testleri yaparken yapay zeka kullanabilir ve en iyi çalışan Google Ads reklam kampanyasını ortaya koyabilirsiniz.

Maliyet Yönetimi

Google Ads reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanmak ve en yüksek yatırım getirisini elde etmek temel amaç olmaktadır. Bu süreçte yapay zeka reklam performanslarını analiz ederek Google Ads reklam bütçenizi en iyi şekilde dağıtmanızı sağlar.

Optimizasyon

Google Ads reklam kampanyalarınızı optimize etmede yapay zeka size fikir verir ve bazı optimizasyon süreçlerini otomatik hale getirmenizi sağlar.  Optimizasyonlarınızda süreci takip etmenizi ve aynı zamanda birçok optimizasyon sürecini tamamlamanızı sağlar.

Google Ads reklam danışmanlığı işleviyle yapay zekayla reklam kampanyalarınızı analiz edebilir, en iyi kampanyayı oluşturabilir, yönetim sürecini otomatikleştirebilir ve kampanya geliştirme için en iyi önerileri elde edebilirsiniz.  Yapay zeka fotoğraf oluşturma gibi süreçlerde de sizlere yardımcı olur.

SEO’da Google Bards ve Chatgpt Kullanımı

SEO e-ticaret siteniz için arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve daha görünür olmak için yaptığınız pazarlama stratejisidir. Web sitenizde içerik, tasarım, teknik yapı ve bağlantı yapısı konusunda bir dizi optimizasyon çalışmasını içermektedir.

Web sitenizde SEO’nun genel amacı arama motorlarının web sitenizi daha iyi anlaması ve otoriter algılayarak daha üst sıralarda listelemesidir. SEO her sektörde rekabeti yüksek bir alandır. Aynı zamanda arama motorları da düzenli olarak algoritma değişikliklerine gider. Arama motorları kullanıcı deneyimini dikkate alarak sıralama yapar. Bu nedenle kullanıcı davranışlarını da izlemek gerekir. Bunun yanında rakipler takip edilmeli ve sektördeki yenilikler izlenmelidir.

Yapay zeka SEO’daki zorlukları aşmada sizlere otomatikleştirme sürecini sağlar. Yapay zeka ile doğal dil işleme, makine öğrenimi, bilgisayar görüşür ve derin öğrenme gibi alanlarda işlem yapabilirsiniz. SEO verilerini hızlı bir şekilde hata yapmadan işler, karmaşık süreçleri çözer ve iyileştirme konusunda size öneriler sunar.

SEO’da Google Bards ve Chatgpt kullanımı şu şekilde olabilir;

Anahtar Kelime Araştırma

Yapay zeka kullanarak web sitenizin hedef kitlesi için en alakalı ve popüler olan anahtar kelimeleri de bulabilirsiniz. Bu anahtar kelimelerin arama hacmi ve rekabet düzeyine göre analizini yapay zeka yapabilir.

Aynı zamanda niyet ve trend gibi faktörlere göre da anahtar kelime analizi yapar. Anahtar kelime araştırmasında uzun kuyruklu anahtar kelimeleri önerisi alabilir ve semantik anahtar kelimeleri de keşfedebilirsiniz. Yapay zeka sizlere etkili başlık ve alt başlık önerileri de sunar.

İçerik Üretimi

Yapay zeka sayesinde web sitenizi yüksek kaliteli ve SEO için optimize edilmiş içeriklerle zenginleştirebilirsiniz.  Yapay zeka belirli konularda ve anahtar kelimelerde internette bilgileri toplar. Daha sonra kullanıcı niyetine göre verdiğiniz komutlar üzerinden içerik oluşturur.

İçerik üretimi sırasında ilgi çekici, özgün ve kaliteli içerikler üretir. Yapay zekanın dil bilgisi, yazım ve noktalama ile okunabilirlik açısından içeriklerinizi değerlendirebilir ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.  Yapay zeka resim çizdirme gibi işlemlerde size yardım eder.

Yapay zeka metin, görsel ve video içerikler oluşturmanızı sağlar. Bu içeriklerde görsel ve video açısından kaliteli içerikler oluşturabilirsiniz. Ancak yapay zeka henüz SEO uyumlu metin üretiminde kaliteli içerik oluşturmada yeterli gelişmeyi gösteremedi.

Teknik SEO

Yapay zeka kullanarak web sitenizin teknik performansını da iyileştirebilirsiniz. Web sitenizde hız, mobil uyumluluk, yapılandırılmış veri ve güvenlik açısından analizler yapabilirsiniz. Yapay zeka web sitenizdeki teknik sorunları belirler. Sizlere bu sorunları ortadan kaldırmada öneriler de sunar. Aynı zamanda web siteniz için site haritası oluşturabilir, kırık bağlantıları bulabilir ve bu bağlantıları düzeltebilirsiniz.

Yapay zekanın dijital pazarlamaya etkisi

Facebook ve Instagram Reklamlarında Chatgpt Kullanımı

Facebook ve Instagram reklamlarınız için de Chatgpt kullanabilirsiniz. Bu sayede reklamlarınızı optimize edebilir ve en verimli reklamları oluşturabilirsiniz.

ChatGpt Facebook ve Instagram reklamlarında birçok süreci otomatikleştirmenizi sağlar.

Facebook ve Instagram reklamlarında ChatGpt kullanımı şu şekilde olabilir;

Performans Takibi

Sosyal medya reklamlarınızı yapay zeka ile takip edebilir ve reklam kampanyalarınızda başarısız olan özellikleri belirleyerek geliştirmeye yönelik öneriler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu önerilerle ilgili geliştirmeleri de yapay zeka ile hayata geçirebilirsiniz.

İçerik Üretme

Yapay zeka ile sosyal medya reklamlarında kullanabileceğiniz en önemli nokta kaliteli, ilgi çekici ve özgün içeriklerdir. Görsel ve video içerikleri yapay zeka yardımıyla üretebilir ve mevcut içeriklerinizi de güzelleştirebilirsiniz.  Sosyal medya reklamları için yapay zeka ile video oluşturma süreci mümkündür.

Maliyet Yönetimi

Facebook ve Instagram reklamlarında yapay zeka reklam performansları, satış ve dönüşüm oranlarına ait verileri inceler ve analiz eder. Daha sonra size en yüksek getiriyi sağlayacak maliyetlendirmeyi yapar. Bu sayede reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanabilmeniz mümkün hale gelir.

Hedef Kitle Analizi

Reklamlarınızda kitlenizi davranış, demografik ve davranış açısında analiz edebilirsiniz. Bu sayede kitlenizi segmentlere yapay zeka ile ayırabilir ve onların ilgisini çekecek kişiselleştirilmiş reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Rekabet Analizi

Sosyal  medya reklamları ile ilgili rakiplerin reklamlarını analiz edebilir ve yapay zeka kullanarak izleyebilirsiniz. Rakiplerinizin reklamlarında güçlü ve zayıf yönleri belirleyerek tehdit ve fırsatları bulabilirsiniz. Bu sayede kendi reklam stratejinizi geliştirebilir ve optimize edebilirsiniz.

Web Site Tasarımında Chatgpt Kullanımı

Web sitesi tasarımı e-ticarette çok önemlidir. Kaliteli bir e-ticaret sitesi planlamak ve bunu geliştirmek büyük bir uzmanlık gerektirir. Web site tasarımında Chatgpt kullanabilirsiniz. Bu noktada web sitesinde kodlama ve tasarım bilginiz yoksa size yapay zeka en kaliteli web sitesini tasarlana fırsatı verir.

Kullanıcıların ilgisini çekecek ve kaliteli bir web sitesine sahip olacak stratejileri ve tasarım fikirlerini yapay zeka ile elde edebilirsiniz. Yapay zeka sayesinde web sitenizi geliştirirken size birçok ücretli araç ve yöntemi ücretsiz şekilde tek bir yerde sunar.

Web site tasarımında Chatgpt kullanımı şu şekilde olabilir;

  • Web sitenizin genel amacını ve hedefini belirleyebilirsiniz.
  • Yapay zeka ile font, renk, resim ve diğer unsurları yapay zeka sayesinde belirleyebilir ve uygulayabilirsiniz.
  • Web sitenizdeki ilk içerikleri yapay zeka kullanarak üretebilir ve SEO’ya uygun bir web sitesi tasarlayabilirsiniz.
  • Web sitenizin hız, erişilebilirlik, uyumluluk ve güvenlik gibi teknik özelliklerini yapay zeka ile test edebilirsiniz. Performans sorunlarını belirleyerek daha sonra verilen önerilere göre performansı arttırabilirsiniz.
  • Web sitenizi test edebilir ve sürekli geliştirmeler için yapay zeka yardımıyla fikir alabilirsiniz.
  • Web sitenizde içerik üretirken görselleri yapay zeka ile fotoğraf yapma yöntemiyle geliştirebilirsiniz.

Yapay zeka web sitesi tasarımında tüm süreci yönetmenize olanak tanır. Aynı zamanda bazı konularda size öneriler de sunar.  Bu sayede çok kaliteli web siteleri tasarlayabilir ve e-ticaret faaliyetlerinizi yürütebilirsiniz.

E-Posta Pazarlamasında Chatgpt Kullanımı

Dijital pazarlama sürecinde en önemli kanallar arasında e-posta pazarlaması geliyor. Bu teknik ile müşteri kitlenize mesajlarınızı direkt olarak ulaştırmanız mümkündür. Kullanıcılara kişiselleştirilmiş ürün tavsiyeleri verebilir ve müşterilerinizin sadakatini de oluşturabilirsiniz.

E-posta pazarlamasında Chatgpt kullanımı satışlarınızı arttırmada size yardımcı olabilir. Bu süreci daha verimli hale getirmek istiyorsanız yapay zeka teknolojileri size yardımcı olur. Yapay zeka video oluşturma işlemiyle video içerikler de gönderebilirsiniz.

Yapay zaka alanında e-posta pazarlaması stratejisini kullanacaksanız şu alanlarda yardım alabilirsiniz;

En Doğru Gönderim Zamanı

Yapay zeka sayesinde müşterilerinizin davranışları ölçülür. Daha sonra e-posta pazarlamanızı en verimli hale getirmek için mailleri gönderebileceğiniz en doğru zamanı belirleyebilirsiniz. Bu noktada müşterilerin ne zaman maillerini kontrol ettikleri incelenir. Aynı zamanda müşteri davranışları detaylı olarak analiz edilir.

Maillerde küçük kişiselleştirmeler sayesinde daha fazla sayıda e-posta açılmasını ve daha yüksek dönüşümü sağlayabilirsiniz. Yapay zeka sayesinde en doğru zamanı hesaplayabilir ve hemen müşterilerinize en doğru zamanda e-posta yoluyla kampanyalarınızı iletebilirsiniz.

Ürün Tavsiyesi

Yapay zeka sayesinde kitlenize kişiselleştirilmiş ürün tavsiyeleri de sunabilirsiniz.  Bu size müşteri bağlılığı, yüksek tıklama oranı ve daha yüksek satış sağlar.  Amazon yaptığı açıklamada bu yolla gelirlerini %35’e kadar arttırdığını söylüyor.

Her müşteri için kişiselleştirilmiş ürünler seçebilmek manuel olarak çok zor olur. Bu noktada yapay zeka algoritmaları size yardımcı olur. Geçmiş müşteri davranışlarını inceler ve satış geçmişine bakarak müşterilerinize kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunabilir.   Yapay zeka ile spesifik hedef kitleli kampanyalar oluşturmanızı sağlar ve sizlere dinamik ürün tavsiyeleri sunmayı sağlar. Yapay zeka seslendirme yöntemiyle yeni nesil ürün tavsiyeleri yapabilirsiniz.

Segmentasyon

E-posta pazarlama sürecinde kitlenizi demografik ve coğrafi verilere dayalı olarak inceleyebilirsiniz. Daha sonra bu kitleyi belirli özelliklere göre segmentlere ayırabilirsiniz. Yapay zeka güçlü segmentasyon yürütmenizi sağlar.

Müşterilerinizi davranış, sosyal ve psikolojik verilere göre analiz eder ve gerekli segmentasyon işlemlerini yürütür. Yapay zeka bu süreci hem hatasız yerine getirir hem de çok hızlı biçimde kitlenizi segmentlere ayırmanızı sağlar.

Performans Takibi

Yapay zeka ile performans sürecini detaylı olarak takip edebilirsiniz. Bu sayede e-posta kampanyalarınızın dönüşüm oranı, açılma oranı gibi birçok metriğini izleyebilir ve güçlü optimizasyon süreci ile performansı güçlendirebilirsiniz.

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!