Unimate Media

İnstagram Facebook Reklamları

İnstagram Facebook Reklamları

Unimate Media ile Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde zirveye çıkın.

Instagram Facebook Reklamları Nedir?

Instagram reklamları, kullanıcıların Instagram akışında veya farklı noktalarda ortaya çıkan reklamlardır. Instagram 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı ve 180 milyonun üzerinde işletme hesabı ile büyük bir reklam alanı haline geldi.  İşletmenizi büyütmek ve Instagram üzerinde daha fazla müşteri kitlesine ulaştırmak için reklam kampanyaları yürütebilirsiniz. 2015 yılından sonra Instagram reklam destekli yayınları ortaya çıkardı. Facebook reklam sistemini kullanarak istediğiniz kitleyi hedefleyebilirsiniz. Günlük 500 milyon üzerinde kullanıcıya Instagram reklamları ile ulaşabilirsiniz.

Facebook reklamları, işletmenizin müşteri kitlesine ulaşmak için Facebook üzerinde ulaştıkları ücretli mesajlardır.  Reklam verenler Facebook reklam türleri ile istedikleri kampanyaları oluşturabilir ve geniş kitlelere ulaşabilir. Varlığınızı güçlendirme, marka bilinirliği sağlama, insanların sizi keşfetmesini sağlama, satış yapma ve potansiyel müşterilere ulaşma ve sadık müşteriler yaratma için Facebook reklamlarını kullanabilirsiniz.

Instagram Facebook Reklamları Nasıl Çalışır?

Facebook reklamları farklı türlerde verilebiliyor. Web sayfanıza, gönderinize ve kullanıcıların gerçekleştirdiği eyleme yönelik tanıtımlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda internet sitenizin de tanıtımını Facebook reklamlarıyla yapabilirsiniz. Facebook yerel reklamları üzerinden daha nitelikli odaklanma yapabilir ve web sitenize organik bir trafik gönderebilirsiniz.

  TEKLİF FORMU
  Reklamlar üzerinde görsel, video, dönen birden fazla görsel, hızlı deneyim ve koleksiyon gibi farklı reklam formatları bulunuyor.

  Facebook reklamlarını kullanarak konum, demografi ve profil bilgilerine göre kullanıcılara hedefleyebilirsiniz. Bu hedeflemeler sadece Facebook üzerinde kullanılıyor. Reklamlarda kampanyanızı başlattıktan sonra her tıklama veya bin gösterim başına bir bütçe belirleyerek teklif verir ve ödeme yaparsınız.

  Kullanıcılar reklamlarınızı Facebook haber kaynağı ve kenar çubuğunda görmektedir.  Reklam verenler için genellikle web sitesine trafik çekmek ana amaçtır. Facebook reklamlarını kullanarak bunu yapabilirsiniz. Aynı zamanda etkileşim ve marka bilinirliğini arttırmak için reklamları kullanabilirsiniz.

  Instagram reklamları da işletmelerin Instagram üzerinde belirli gruplara hedefleri ulaştırmak için ödeme yapma sistemiyle çalışır. Oluşturduğunuz reklamlar türüne göre kullanıcı akışı, hikayeler ve keşfet sayfalarında görünür. Reklamlarınız diğer hesaplardaki organik içeriklerle aynı şekilde görülmektedir. Instagram’da da belirli bir bütçe oluşturursunuz ve ödemelerinizi de tıklama başı ya da bin gösterim başı yaparsınız.

  Unimate ile Instagram ve Facebook Reklamları

  Instagram reklam ajansı arıyorsanız Unimate Media olarak Instagram ve Facebook reklam kampanyalarınızı yönetiyoruz.

  Farklı sektörlerden birçok markanın sosyal medya reklamlarını yönetiyor ve yüksek bir dönüşüm almaları için profesyonel ekibimizle çalışıyoruz.

  Instagram ve Facebook reklam ajansı arayışı içindeyseniz hemen ekibimizle de görüşebilirsiniz.

  Instagram ve Facebook Reklamları Fiyatları

  Instagram ve Facebook reklam fiyatları Instagram reklam ajansları profesyonelliği ve alacağınız hizmete göre değişir. Fiyat için detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz gerekiyor.

  0 / 2

  Google reklam danışmanlığı hizmetimizde öncelikle anahtar kelime analizi, negatif anahtar kelime analizi, hedef kitle analizi, rakip analizi gibi çalışmaları yürütüyoruz. Daha sonra reklam kampanyası hedeflerinizi belirleyerek tüm metrikleri somut veriler haline getiriyoruz.

  0 / 3

  Analiz ve hedef belirleme sonrasında doğru anahtar kelimeler ile reklam kampanyalarınızı oluşturuyoruz. Reklam kampanyalarınızı süreç boyunca izliyor ve verileri depoluyoruz.

  0 / 4

  Reklam verilerinizi değerlendiriyor ve daha düşük bütçelerle daha fazla satış ve ziyaretçi için reklam ve dönüşüm optimizasyonu çalışmaları yürütüyoruz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Instagram Facebook Reklamları Türleri Nelerdir?

  Instagram görsel bir platform olduğu için işletmenize ait reklamları multimedya ögeleriyle verirsiniz. Instagram gönderilerinde genellikle fotoğraf ya da video üzerinden alışverişe yönlendiren bir eylem çağrısı olabilir. Bazı reklamlar fotoğraf ve video arasından hızlıca görünebilir.

  Instagram Facebook reklam türleri şöyledir;

  Feed İçi Reklam

  Instagram’da bir kullanıcı öncelikle Feed bölümünü yani akışı görür. Bu bölümde kullanıcılar takip ettikleri her profile ait gönderileri görebilir. Akış içinde organik gönderilere benzeyen ancak reklam olduklarını ortaya koymak için “Sponsorlu” etiketi bulunan reklamlar akış içi reklamlardır.

  Keşfet Reklamları

  Instagram’da ana sayfa düğmesinin hemen yanında Keşfet sayfasına gidebileceğiniz bir büyüteç bulunur. Burada algoritma kullanıcılara beğenebilecekleri içerikleri sunar.  Bu nedenle etkileşim kurduğunuz sayfalarla aynı içeriklere sahip içerikleri gösterir.  Keşfet sayfasında bir gönderiye dokunursa kullanıcı benzer gönderiler arasında gezer. Burada kullanıcılara birkaç gönderide bir reklamlar da gösterilir. Reklamların üst bölümünde reklam etiketi gösterilir. Keşfet akışında çıkmak için keşfet reklamları vermelisiniz.

  Hikaye Reklamları

  Instagram hesabında üst kısmında hesapları içeren kaydırılabilir baloncuk satırı yer alır. Bu bölüm Instagram hikayeleridir. Hikayeler kullanıcıların hızlıca kaydırarak geçebilecekleri güncellemelerdir.  Hikayeler üzerinden de reklam oluşturabilirsiniz.  Bu reklamlarda kullanıcıların kaydırarak gidebilecekleri açılış sayfasına yönlendiren bir harekete geçirici ifade bulunur.

  Resim Reklamları

  Bu reklamlarla ürün ve hizmetlerinizi tanıtmak için görselleri kullanabilirsiniz. Bu reklamlarda bir görselde tüm tanıtımı yapabilmelisiniz. Aynı zamanda görsellere belirli düzeyde metin de ekleyebilirsiniz. Bu reklamlar Instagram hikayelerinde tam ekran görsel olarak görünebilir.

  Video Reklamları

  Video reklamlarda ürün ve hizmetlerinizi kullanıcılara ilgili videolarla tanıtabilirsiniz. Feed içi video reklamlar 60 dakikaya kadar uzayabilir. Markanız için en etkili reklam türleri arasında gösterilmektedir.

  Dönen Reklamlar

  Bir kullanıcının belirli sayıda resim ve video arasında hızlıca gezinmesini sağlayan reklamlardır. Kaydırma bağlantısı ya da eylem çağrısı düğmesi kullanarak akış ve hikayelerde görünebilir.  En fazla 10 görsel ya da video paylaşmanıza izin veren reklamlardır.

  Koleksiyon Reklamları

  Dönen reklam ve alışveriş reklamlarının birleşimi olan bu reklamlarda iki reklam türünün olumlu özellikleri bir araya gelir. Ürün kataloğundaki ne çıkan reklamlardır.  Bir ürün satışını dijital olarak yapıyorsanız ürün hakkında kullanıcılara bilgi verebileceğiniz reklamlardır. Kullanıcılar koleksiyon reklamlarına tıklayarak ürünü satın alabilir. Satış odaklı reklamlar için çok etkili bir seçenektir.

  Alışveriş Reklamları

  Instagram’dan satış yapmak isteyenler için bu reklamlar en etkili reklam türleri arasındadır. Kullanıcılar Instagram’dan çıkmadan ürünlerinizi görebilir ve satın alma işlemini yapabilir. Instagram ödeme özelliği etkinse alışveriş reklamlarını işletmeniz için kullanabilirsiniz. Reklama tıklayan kullanıcı ürün ayrıntıları olan sayfaya gelir ve gerekli bilgileri alır. Alışveriş reklamları için Instagram’a ürün kataloğu eklemeniz gerekir.

  Anket Reklamları

  Anket reklamları görsel veya video reklamlarında iki seçenekli anket ekleme yoluyla yapılır. Facebook bu reklam türünü mobil cihazlarda hedef kitle katılımını sağlamak için oluşturma şansı verir.  Kitlenizin verdiği cevaplara göre veri elde edebilirsiniz. Özellikle Pazar araştırması gibi süreçler için çok etkili bir reklam modelidir.

  Slayt Gösterisi Reklamları

  Slayt gösterisi reklamları dönen reklamlara benzer ve müşterilerin dikkatini çekebilmek için kısa videolar barındırır. Bu reklamların en önemli avantajı işletmelerin video reklamlarından daha düşük bütçeyle ve çalışmayla reklam yapabilmesidir. Bu reklamlar hızlı ve düşük maliyetli olmasının yanında çok etkilidir.

  Potansiyel Müşteri Reklamları

  Potansiyel müşteri reklamları insanların iletişim bilgilerini vermelerini sağlayan reklamlardır. Bu reklamlar mobil cihazlarda kullanılabilir. Ürün deneme sürümüne müşteri kaydetmek ve abonelik toplamak için en verimli reklam türüdür.

  Dinamik Reklamlar

  İşletmelerin hedeflenen ürünlerde ve ilgilerini çekme olasılığı yüksek ürünlerde kullanılabilen reklamlardır. Bu reklamlar ile müşterilerinize belirli ürünleri tanıtabilirsiniz. Müşteriler sepetlerine ürün bıraktığında bu kitleyi hedefleyebilirsiniz. Dinamik reklamlar için mutlaka Facebook Business Manager hesabınız olmalıdır.

  Messenger Reklamları

  Facebook Messenger reklamları, mesajlaşma uygulamasında görünür. Bu reklamlar potansiyel müşterilere direkt ulaşmanızı sağlar ve sohbet seçeneği olarak iyi bir seçimdir.

  Artırılmış Gerçeklik Reklamları

  Artırılmış gerçeklik reklamları işletmenizin markanızla ilgili eğlenceli ve taze bir etkileşim sağlaması adına filtre ve animasyon gibi özellikler kullanarak verebileceği reklamlardır. Bu reklamlar eğlenceli olduğu için kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görür. Paylaşılabilir olması reklamlarınızın ağızdan ağıza pazarlama yoluyla çok geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

  Instagram Facebook Reklamları Hedefleme Nedir?

  Facebook reklam hedefleme, reklamlarınızı görecek olan hedef kitleyi tanımlamanıza imkan verir.  Bu sayede daha etkili reklam kampanyaları oluşturabilir ve reklam maliyetlerinizi ayarlayabilirsiniz.

  Instagram reklam hedefleme de Facebook gibi çalışır ve iki platformun reklam yönetimi aynıdır. Reklam verenler reklamlarını gösterecek kitleyi konum, demografik özellik, davranış, özellik ve ilgi alanlarına göre sıralayabilir.

  Instagram Facebook reklam hedefleme 3 farklı şekilde yapılır;

  • Temel Kitleler: Kullanıcıları demografik bilgiler, davranışlar ve konumlarına göre hedefleyebilirsiniz.
  • Özel Hedef Kitleler: İşletmenizle daha önce etkileşimi olan kitlelerle bağlantı kurmanızı sağlayan hedefleme türüdür.
  • Benzer Hedef Kitleler: En iyi müşterililerinize benzeyen ancak işletmenizle etkileşimi olmayan kişileri hedeflemenizi sağlar.

  Instagram ve Facebook hedef kitlenizi yönetebilmek için Meta Business Manager kullanıyor olmalısınız.

  Hedefleme ayarlamaları için şu aşamaları geçmelisiniz;

  • İlk olarak Business Manager hesabınıza girin ve sağ üstteki menüden “Hedef Kitleler” seçeneğine tıklayın.
  • Hedef kitleler sayfasında kayıtlı tüm Facebook ve Instagram hedef kitlenizi görebilirsiniz. Burada yeni hedef kitleler de oluşturabilirsiniz.

  Kayıtlı hedef kitleler ile ilgi alanı, konum, yaş, cinsiyet, kullanılan cihaz, gelir düzeyi gibi özellikleri belirleyerek hedef kitlenizi tanımlayabilirsiniz.  Manager üzerinde kendi hedef kitlenizi kolayca parametreleri belirleyerek oluşturabilirsiniz. Kayıtlı bir kitleniz varsa hemen seçim yaparak reklamlarınızı istediğiniz insan grubuna ulaştırabilirsiniz.

  Instagram ve Facebook hedefleme türleri şöyledir;

  Konuma Hedefleme

  Instagram ve Facebook reklamlarınız belirli bir ülke, bölge, il, ilçe, şehir, posta kodu, belirli adres yarıçapı için hedeflenebilir. Belirli konumda yaşayan her kullanıcı, son zamanlarda ilgili konumda bulunan kişiler ya da konuma seyahat eden insanlar hedeflenebilir.

  Demografiye Dayalı Hedefleme

  Instagram’da kayıtlı hedef kitleniz arasından yaş, cinsiyet ve konum özelinde hedefleme yapabilirsiniz. Yaş kısıtlamaları belirleyebilir, cinsiyete yönelik reklam oluşturabilir, belirli bir dili konuşanlara reklamlarınızın ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

  İlgi Alanına Dayalı Hedefleme

  İlgi alanları ürünlerinizle ilgilenen kişileri hedeflemenizi sağlar.  En etkili ve kolay hedefleme seçenekleri arasındadır. Belirli kelimeleri yazarak Facebook tarafından önceden tanımlanan menüleri gezebilirsiniz.

  İnsanları ilgi alanlarında beğeni, kullanılan uygulama, beğenilen sayfalara göre algoritma ayırır ve hedefleme yapmanızı sağlar.

  Davranışa Dayalı Hedefleme

  Davranışlar insanların satın alma geçmişi, sevdikleri etkinlik ve kullandıkları cihaza göre hedefleme yapmanızı sağlar.  Bir cilt bakım ürününü satın alan kişileri hedefleyebilir ve bu hedeflemeyi kayıtlı kitleler kategorisinden yapabilirsiniz.

  Instagram Facebook Reklamları Kampanya Oluşturma Nedir?

  Facebook ve Instagram reklamları yeni müşterilere ulaşmak ve pazarlama çabalarınızı güçlendirmek için iyi bir fırsattır. Kitlenizi özelleştirebilir reklamlarınızı en alakalı kişilere ulaştırabilirsiniz.

  Instagram Facebook reklamları kampanya oluşturma süreci için öncelikle bir Meta Business Manager hesabınız olmalıdır.

  Reklam yöneticisi ile reklamlarınızı oluşturmak için şu adımları izleyin;

  • İlk olarak reklam yöneticisine giriş yapın.
  • Reklamlarınızda yer alacak görsel ve videoları hazırlayın.
  • Size, reklam amacınıza ve kitlenize en uygun reklam türünü belirleyin.
  • Panelde “oluştur” bölümüne tıklayın.
  • Daha sonra reklam alanı olarak Instagram ya da Facebook’u destekleyecek bir reklam amacı belirleyin.
  • “Devam” butonuna girdikten sonra reklama ait detayları girin.
  • Reklam ayarları bölümünde reklamlarınızın görünmesi için “Manuel Reklam Alanları” üzerinden Instagram ya da Facebook’u seçebilirsiniz. Otomatik reklam alanlarını seçtiğinizde reklamlarınız Instagram ve Facebook üzerinde en değerli alanlarda yayınlanır.
  • Daha sonra reklam kampanyanızın kimliği, formatı ve bağlantı detaylarını girerek kampanyanızı oluşturun.
  • Reklamlarınızı ön izleme ile yayına almadan inceleyebilirsiniz. En son yayın alma işlemini yaparak gösterilmeye başlamasını sağlarsınız.

  Instagram Facebook Reklamları Maliyetlendirme Nedir?

  Instagram ve Facebook özellikle küçük işletmelere reklam verebilme ve rakipleriyle mücadele edebilme şansı veriyor. Geleneksel reklam modelleri yüksek maliyetli olduğu için orta ve küçük ölçekli işletmeler reklam alanına yatırım yapamıyordu. Dijital reklamlar ile bu işletmeler reklam yatırımları yapabilmeye başladı.

  Instagram ve Facebook reklamları için iyi bir optimizasyon ile düşük maliyetli ve etkili reklamlar oluşturabilirsiniz. Instagram Facebook reklamları maliyetlendirme konusunda ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

  Ortalama olarak Instagram reklam maliyetleri tıklama başına 0.20 Dolar ile 6.70 Dolar arasında değişiklik gösteriyor. Bin gösterim başına maliyet ortalama birim 0.05 Dolar kadardır.

  Facebook ve Instagram reklamcılık alanında en büyük sosyal medya ağları arasındadır. Maliyetleri arasında karşılaştırmalar yaparak en uygun maliyetli reklamları oluşturabilirsiniz. Facebook daha yüksek bin gösterim başı maliyete sahipken Instagram daha düşük TBM’ye sahip bir platformdur.

  İki platformun reklam maliyetine bakarken demografiye de bakmak gerekir. Facebook her yaş grubuna, Instagram Y kuşağına ulaşmada daha etkilidir. Sizin için maliyet dışında en doğru platform da önemlidir.  Uygun fiyatlı olsa da kitlenizin olmadığı yerde reklam vermek boşuna maliyet olacaktır.

  Instagram ve Facebook reklam maliyetleri belirli faktörlere göre belirlenir;

  1. Teklif Tutarı

  Teklif tutarı bir reklam kampanyasına yaptığınız harcamayı belirler. Potansiyel müşterilere ulaşmak adına ne kadar ödeme yapmak istediğinizi belirtirsiniz. Teklif tutarı toplam harcama tutarını belirler. Instagram Facebook’a göre daha yüksek teklif tutarlarına sahiptir. 1000 TL’lik bir bütçede tıklama başına 2 TL’lik teklif tutarında 500 tıklama alacak reklamınız olabilir. Teklif tutarı reklam vermenin yanı sıra toplam reklam bütçenizi de etkiler.

  1. Reklam Alaka Düzeyi Puanı

  Reklam alaka düzeyi puanınız reklam ücretleri üzerinde ciddi etkiye sahiptir.  Reklamlarınızı görecek kişilerle ilişkili olarak reklamınızın ne kadar göründüğü alaka düzeyi puanınızı belirler. Platformun algoritması hedef kitlenize alakalı reklamlar göstermek ister. Puanınız insanların reklamınıza verdiği tepkiye göre belirlenir.

  Kitleniz reklamlarınıza tıklama, yorum yapma, beğenme gibi olumlu tepkiler verirse puanınız artar. Olumsuz tepkiler ve reklam gizleme düşük alaka düzeyi puanına yol açar ve reklam performansınız düşer.

  Alaka düzeyi puanı fazla olursa reklamlarınız daha üstte çıkar ve reklam başına daha az tutar ödersiniz. Ayrıca reklamlarınız daha fazla tıklama alır.

  1. Tahmini İşlem Oranı

  Tahmini işlem oranı, reklam fiyatlarını etkiler. İnsanlar reklamlarınızla etkileşim kurarsa tahmini işlem oranı artar.

  Etkileşim arttıkça tıklama ve dönüşüm işlemleri olur. Instagram içeriğinizle etkileşimde bulunacağına inandığı reklamları öne çıkarmaya çalışır. Instagram reklamlarınızın daha geniş bir kitleyle etkileşim kuracağına inanıyorsa reklamlarınızı ilk sırada yayınlar.  Bu daha düşük teklif tutarıyla daha yüksek dönüşüm elde etmenizi sağlar.

  1. Rekabet

  Rekabet ortamı Instagram ve Facebook reklam fiyatlarını etkiler.  Belirli bir kitleye ulaşırken rakipleriniz de olması muhtemeldir. Rekabet ortamı aynı zamanda reklam kampanyasının maliyetlerini de şekillendirir.

  Aynı hedefe ulaşabilmek adına teklif veren rakipleriniz varsa teklif tutarları artabilir. En üst sırada yer almak isteyen reklam verenler daha yüksek teklif vermek zorundadır. TBM’niz teklif tutarına göre artabilir.

  Unimate Media olarak Facebook ve Instagram reklamlarınızı maliyetlendirme konusunda sizlere destek oluyoruz.

  Instagram Facebook Reklamları Ölçümleme Nedir?

  İnsanlar Facebook ve Instagram platformlarında günlük ortalama 2-3 saat vakit geçiriyorlar ve bu iki platform 1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısına sahip.  Reklam kampanyalarınızın yüksek performans göstermesi daha fazla satış ve dönüşüm elde etmenizi sağlar.

  Ekibimiz Instagram Facebook reklamları ölçümleme sürecini de yerine getiriyor. Reklam kampanyalarınızda doğru performans göstergelerini belirlemeli ve izlemelisiniz.

  Instagram ve Facebook reklam hedefleme sürecimiz şu şekilde işliyor;

  Gösterim

  Gösterim reklamlarınızı kullanıcıların görmesi adına ekrana yerleştirilme sayısını ölçer. Gösterimleri takip ederek reklamlarınızı gören kişi sayısı gibi bilgileri görmüş oluyoruz. Ek olarak reklamlarınızın ne kadar süre görüntülenebilir olduğunu da görüyoruz. Gösterim reklamlarınızı gören kişi sayısını bize gösteriyor. Ancak reklama tıklama ve etkileşimde bulunma durumunu gösteriyoruz.

  Erişim

  Reklamınızı gören ve ölçebildiğimiz kişi sayısı erişimdir. Belirlediğiniz demografik kitlede reklamlarınızı gören kişi sayısını görürüz.  Ayrıca reklamlarınıza tıklamış ya da bir şekilde etkileşimde bulunmuş olabileceğini ve olmayabileceğini anlıyoruz.
  Gösterim reklamlarınızın görüntüleme sayısını ortaya koyarken erişim kaç kez görüldüğünü gösterir. Erişimde etkileşime girme önemli değildir.

  Tıklama Oranı(TO)

  Reklamlarınızın oluşturduğu tıklama sayısını bu metrik ile ölçüyoruz.  Reklamlarınıza ne kadar fazla kişi tıklarsa TO o kadar fazla olur. Her tıklama erişiminizi arttırır ve dönüşüm oranınız artar. TO, toplam tıklamanın gösterime bölünmesi ile elde ettiğimiz bir değerdir

  .
  Instagram ve Facebook TO’nuzu optimize etme ve daha iyi dönüşüm sağlamaya yönelik farklı araç sunmaktadır. Sektörünüze bağlı olarak TO değeriniz değişiklik göstermektedir. Facebook ve Instagram reklam ölçümleme sürecinde TO bizim için önemli bir metriktir.

  Tıklama Başı Maliyet(TBM

  Reklamlarınızın size oluşturduğu her tıklama için maliyeti TBM ile ölçüyoruz.  Tıklama başı maliyeti en düşük seviyeye çekmek için stratejiler geliştiriyoruz.

  Instagram reklam harcamalarınızın toplam maliyetini tıklama sayısına bölerek elde ediyoruz. TBM maliyetlerinizi en aza çekecek stratejiler geliştiriyor ve reklam bütçenizi etkili kullanmaya odaklanıyoruz.

  Özel Dönüşüm

  Özel dönüşümler, web sitenizden gönderilen, daha sonra müşteri ve potansiyel müşterilere kayıt, satış gibi aksiyonlar yaptıran dönüşümlerdir. Toplam özel dönüşüm sayısı gösterimlere bölünmesi ile elde edilen bir değerdir.

  Özel dönüşüm sayısı ne kadar yüksekse Instagram ve Facebook reklam performansınız o kadar fazla olacaktır. Bu sizlere çok iyi bir yatırım getirisi sağlar.

  Dönüşüm Başı Maliyet

  Dönüşüm başı maliyet reklamlarınızda her dönüşüm için ödemek zorunda olduğunuz tutardır. Dönüşüm başı maliyetin minimum düzeyde olmasını isteriz.  Dönüşüm başı maliyetinizi Instagram reklamlarına yaptığınız toplam yatırımın ilgili reklam üzerinde gerçekleşen tüm dönüşümlere bölerek hesaplıyoruz.

  Dönüşüm hedefiniz birden fazla olduğu için bu metriği takip etmek için profesyonel bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Instagram ve Facebook reklam ajansları arasında sizin için gerekli tüm reklam verilerini izleyen az sayıda profesyonel arasında yer alıyoruz.

  Reklam Harcamalarından Elde Edilen Gelir(ROAS)

  Instagram ve Facebook reklamlarınızın ortaya çıkardığı yatırım getirisi Roas metriği ile ölçülmektedir. Toplam geliri yaptığınız toplam harcamaya bölerek hesaplıyoruz. Sayı pozitif olursa reklamlarınız maliyetten daha fazla gelir getiriyor demektir.   ROAS metriği hesaplamak çok basit ancak etkili bir metriktir.

  PROJENİZE DEĞER KATIYORUZ.

  UnimateMedia
  • Share:
  Çözüm ortağı mı arıyorsunuz? info@unimatemedia.com bize mail atarak hemen görüşmeleri başlatabilirsiniz.