Nisan 16, 2021 admin

B2B E-Ticaret Nedir, Nasıl Yapılır?

b2b e-ticaret nedir?

B2B E-ticaret modeli, online ortamda aktif bir şekilde bulunmak isteyen şahıs ya da şirketler tarafından merak konusu olan hususlardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Bilindiği üzere özellikle son dönemlerde birçok insan, interneti çok daha aktif bir şekilde kullanarak hizmet ya da ürün satışlarını internet üzerinden gerçekleştirmek istemekte ve bu konuda derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. Bu araştırmaların konusu değişkenlik gösterebilmekte olup B2b e-ticaret modelinin ne olduğu, insanlar tarafından merak konusu olan hususlardan biri olarak bilinmektedir. Peki nedir B2B e-ticaret ve nasıl yapılır?

B2B E-Ticaret Modeli

Bilindiği üzere e-ticaret yapmak isteyen kişilerin karşısına farklı modeller çıkmakta olup bu modellerden herhangi bir tanesi üzerinden online satışlar gerçekleştirilebilmektedir. E-ticaret sitesi üzerinden doğrudan satış mı gerçekleştirilmek isteniyor, e-ticaret pazarları aracılığı ile mi satış yapılacak bu ve buna benzer soruların cevapları, e-ticaret modelleri ile ilgili bilgi vermektedir. B2B e-modeli, ön plana çıkan modellerden bir tanesi olarak birçok insanın ilgisini üzerine çekmektedir. Peki ama nedir bu e-ticaret modeli?

“Business to Business” şeklinde bir açılıma sahip olan B2B, firmadan firmaya satışın olanaklı olduğu bir e-ticaret modelidir. Bu model kapsamında B2B; tedarikçiler, satış bayileri ve müşterileri ortak bir paydada buluşturmaktadır. Bu yöntem kapsamında şirket veya şahıslar, kendi ticaretlerinin online bir şekilde satışını gerçekleştirebilmektedir. Oldukça yaygın bir e-ticaret modeli olarak bilinen bu model, B2B e-örneği kapsamında pek çok şirket örneğine sahiptir.

B2B E-Ticaret Örneği

B2B örnekleri kapsamında pek e-ticaret sitesi örnek verilebilmektedir. Türkiye, B2B e-ticaret modelinin yaygınlık gösterdiği ülkelerden bir tanesidir ve ülkemizde pek çok şahıs ya da şirket, bu model kapsamında satışlarını gerçekleştirmektedir.

Firmaların hızlı bir şekilde hedef kitlelerini arttırmalarına destek sunan B2B, internet dünyasında ön planda olmak ve marka tanınırlığını arttırmak isteyen şirketler tarafından tercih edilmektedir. Satışların artması adına oldukça önemli e-ticaret modellerinden bir tanesi olarak B2B modeli, oldukça önemlidir ve son dönemlerde bu modele talepte artış meydana gelmektedir.

 B2B desteği için Unimate Media’dan profesyonel destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!