Ekim 9, 2023 admin

E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

En İyi Dijital Pazarlama Danışmanlığı

E-ticaret, ürün ve hizmetlerin internet üzerinden pazarlanmasıdır.  Dünyada ortalama 3 milyar insan ürün ve hizmet satın alma işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiriyorlar. İşletmeler internet üzerinden kullanıcılara ulaşmak için sosyal medya ve e-ticaret sitelerini kullanıyorlar.

E-ticaret sitesi kurmak işletmeler için potansiyel müşterilerine zaman ve fiziki mekana bağlı olmadan ulaşma fırsatı veriyor.  E-ticaret sitesi sayesinde sadece potansiyel müşterilerinizin geçtiği çok işlek bir cadde üzerinde dükkanınız varmış gibi hissedebilirsiniz.

Ürün ve hizmetlerinizi pazarlamak ve rakiplerinizle mücadele edebilmek için e-ticaret faaliyetlerine yatırım yapmalısınız. Profesyonel bir e-ticaret sitesi ile daha fazla potansiyel müşterinize ulaşabilir ve küçük bir işletme olsanız dahi rakiplerinizle mücadele edebilirsiniz.

E-ticaret nasıl yapılır, e-ticaret sitesi kurmak için hangi adımlar uygulanmalıdır daha detaylı elde alalım.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitesi kurmak işletme sahipleri ve bireysel girişimcilerin yatırım yapması gereken bir alandır.  E-ticaret sitesine sahip olmak için yazılım bilginizin olması veya internet alanında çok bilgili olmanız gerekmez.

Unimate Media ile çalışarak profesyonel bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Hiç bilgisi olmayanlar için e-ticaret sitesi nasıl kurulur detaylı ele alalım;

E-Ticaret Altyapısı

İlk adım ihtiyaçlarınızı belirlemek ve buna göre bir e-ticaret altyapısı seçmektir. E-ticaret altyapıları yazılım bilgisi olmadan web sitenizi yönetmeyi ve satış yapabilmeyi sağlar. Aynı zamanda birçok iş sürecinizi de otomatikleştirir.  Unimate Media ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir e-ticaret altyapısıyla çalışmanızı sağlıyor.

Domain ve Hosting Seçimi

Akılda kalıcı, kısa, öz ve markanızı yansıtan bir alan adı (domain) edinmelisiniz.  Müşterileriniz e-ticaret sitesine domain üzerinden giriş yapacaklar.

E-ticaret sitenizin 7/24 ulaşılabilir olması için bir hosting paketine de ihtiyacınız var. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size özel bir domain ve hosting paketini Unimate Media danışmanlığında belirleyebilirsiniz.

Şirket Türü Seçimi

E-ticaret sitesi açmadan önce şirket türünüzü de belirlemelisiniz. İşletmeler için anonim veya limited şirket seçenekleri vardır. Bireysel bir girişimciyseniz şahıs şirketi açarak e-ticaret faaliyetleri yürütebilirsiniz.

Hedef Kitle

Web sitenizin tasarımı, pazarlama stratejiniz, sosyal medya varlığınız gibi birçok konu hedef kitlenizin özelliklerine göre belirlenir. E-ticaret sitesi kurmadan evvel yaş, cinsiyet, gelir durumu, ilgi alanı ve konum özelinde hedef kitlenizi belirlemeniz gerekiyor.

E-Ticaret Sitesi Tasarımı

Tüm ön adımları tamamladıysanız artık Unimate Media ekibi yönetiminde e-ticaret siteniz tasarlanır. İhtiyaçlarınıza ve hedef kitlenizin taleplerine özel e-ticaret sitesi tasarlıyoruz.

Kategori Tasarımı ve Ürün Sayfaları Oluşturma

Ürün ve hizmetlerinizi pazarlamak için e-ticaret sitenizde ana ve alt kategorileri tasarlamamız gerekiyor. Ürün gruplarınıza göre kategori tasarımını en iyi şekilde oluşturuyor ve alışveriş deneyimini en iyi seviyeye getiriyoruz.

Ürün sayfaları müşterilerin kararını belirleyen sayfa olduğu için görsel, başlık ve açıklamaları burada titizlikle kullanıyoruz. Ürün sayfaları oluştururken güçlü SEO stratejisi geliştirmeye odaklanıyoruz.

Ödeme entegrasyonu ve Sanal POS

E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için en önemli adımlardan biri ödeme yöntemlerini belirleme ve sanal pos aktivasyonu yapmaktır.  Kullanacağınız altyapının desteklediği ödeme yöntemlerini aktif ediyor ve sanal POS ile ödeme almanız için gerekli düzenlemeleri gerçekleştiriyoruz.

Pazarlama Kanalı Seçimi

E-ticaret yapacaksanız ürün ve hizmetlerinizi sadece e-ticaret sitesi ile pazarlamamalısınız. Sosyal medyada ve diğer pazarlama kanallarında da profesyonel stratejileriniz olmalıdır. E-ticaret danışmanlığı kapsamında Unimate Media pazarlama kanallarını belirlemede size yardımcı oluyor ve nitelikli stratejiler geliştirmenizi sağlıyor.

Entegrasyon Seçimi ve Optimizasyonu

E-ticaret sitenizde ihtiyacınız olan entegrasyonları birlikte belirliyor ve gerekli optimizasyonları yürütüyoruz. Kargo, muhasebe, fatura, stok takibi, iletişim, satış gibi birçok entegrasyonu sitenize özel geliştiriyoruz.

E-ticaret sitesi nasıl kurulur yukarıda adım adım ele aldık. E-ticaret sitesine ihtiyacınız varsa hemen Unimate Media ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir?

İnternet üzerinden ürünlerinizi pazarlamak istiyorsanız Unimate Media desteği ile e-ticaret sitenizi kurmak çok kolay! E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler hakkında da biraz bilgi verelim.

Halihazırda bir işletmeniz veya şahıs şirketiniz varsa ve satacak ürünlerinizi bulduysanız geresi hemen gelecektir. İşletmenize uygun bir alan adı ve ihtiyaçlarınıza uygun bir e-ticaret altyapısı ile e-ticaret sitenizi kolayca kurabilirsiniz.

Bir işletmeniz yoksa şirket kurulumunu yapmalı ve satışını yapacağınız bir ürün veya hizmet bulmalısınız. Daha sonra ister hazır bir e-ticaret altyapısı kurabilir, ister açık kaynak kodlu bir e-ticaret altyapısı kullanabilir, isterseniz de markanıza özel bir e-ticaret altyapısı geliştirmemizi isteyebilirsiniz.

Kısaca e-ticaret sitesi açmak için gerekenler;

 • İnternetten satmaya uygun ürün veya hizmet
 • Kargo maliyetini düşürmek için bir kargo şirketi ile anlaşma
 • Vergi ve fatura süreçleri için şahıs şirketi, anonim veya limited şirket
 • E-ticaret altyapısı
 • E-ticaret faaliyetlerinizi yöneteceğiniz bir depo
 • E-ticaret sitesi alan adı ve hosting

E-ticaret sitesi nedir?

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Hangi Altyapı Uygundur?

E-ticaret sitesi kurmak için bir altyapıya ihtiyacınız var.  E-ticaret altyapısı için özel bir altyapı kullanabilir veya açık kaynak kodlu bir altyapı tercih edebilirsiniz.

Web sitenizin içerik yönetim sistemi WordPress olursa WooCommerce gibi bir altyapı kullanabilirsiniz. Açık kaynak kodlu altyapılar için yazılım bilginizin olması gerekebilir.

E-ticaret sitelerine hazır altyapı sağlayan şirketler de bulunuyor. Bu şirketlerin sunduğu altyapılarda e-ticaret sitesi için gerekli olan tüm entegrasyonlar da vardır.

Büyük bir yatırım yapmak ve özgün bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız, ayrıca özel ihtiyaçlarınız varsa size özel bir e-ticaret altyapısı geliştirilebilir.  Markanıza özel altyapıda e-ticaret sitesi fiyatları daha yüksek olacaktır.

Unimate Media e-ticaret ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak altyapıları sizlere sağlıyor.

E-Ticaret Sitesinin Avantajları Nelerdir?

İnternet üzerinden ürünlerinizi satmanızı sağlayacak e-ticaret sitesinin avantajları hakkında da bilgi verelim.

Bir e-ticaret sitesine sahip olmak işletmeniz için birçok avantaj sağlayacaktır;

 • Fiziksel mağazada sadece yakın konumdaki müşterilere ulaşabilirsiniz. E-ticaret sitesine sahip olursanız internet adresinizi bilen ve yurtdışında dahi olsa size ulaşabilen her potansiyel müşteriye konumdan bağımsız ulaşarak satış yapabilirsiniz.
 • E-ticaret siteniz sayesinde farklı dijital pazarlama stratejilerini kullanabilirsiniz. Google Ads, sosyal medya pazarlaması, arama motoru reklamları, içerik pazarlaması, e-posta pazarlama ve SEO gibi stratejileri kullanabilirsiniz.
 • Çok dilli bir e-ticaret sitesi sayesinde ürün ve hizmetlerinizi dünyanın her yerine ulaştırabilirsiniz. E-ticaret sitesi sayesinde yurtdışına satış yapmak mümkündür.
 • E-ticaret sitenizi kurarak satış yaparsanız devlet desteklerinden yararlanarak ihracat yapabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz.
 • E-ticaret sitesi sayesinde internette görünür hale gelebilir. SEO ve sosyal medya çalışmaları ile marka bilinirliğini arttırabilir, markanıza güven duyulmasını sağlayabilir ve daha fazla müşteri bulabilirsiniz.,

E-ticaret sitesi kurmanın avantajlarından yararlanmak için hemen Unimate Media ile iletişime geçebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyeti

E-ticaret yapmadan evvel bütçe konusunda da sorularınız olduğunu biliyoruz. E-ticaret sitesi kurma maliyeti domain, hosting, altyapı ve kullanacağınız entegrasyonlara göre değişiklik gösterir. Bir e-ticaret sitesinin yıllık olarak hosting ve domain maliyetleri bulunur. Aynı zamanda e-ticaret sitesi yıllık bakım maliyetleri de olacaktır.

E ticaret web sitesi fiyatları ihtiyaçlarınız ve taleplerinize göre belirlenir. Unimate Media olarak tüm ihtiyaçlarınızı en uygun maliyetlerle karşılamaya odaklanıyoruz. İhtiyaçlarınıza özel yaptığımız çalışmalardan sonra sizlere fiyat teklifi veriyoruz.

Hemen bize ulaşarak e-ticaret sitesi fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

Hiç yazılım bilginiz olmadan e-ticaret sitenizi kurmak ve yönetmek mümkündür. Ancak yüksek kazanç oranları ve profesyonel bir e-ticaret sitesi için mutlaka e-ticaret sitesi yapan firmalar ile çalışmalısınız.

Unimate Media ihtiyaçlarınıza özel bir e-ticaret sitesine sahip olmanızı sağlıyor.  Markanızı en iyi şekilde yansıtacak, SEO’ya uygun, güçlü altyapıya sahip bir e-ticaret sitesi için ekibimizden destek alabilirsiniz.

Bütçenize, taleplerinize ve ihtiyaçlarınıza özel e-ticaret çözümleri için e-ticaret sitesi yapan ajanslar arasından bir seçim yapabilirsiniz. E-ticaret sitesine ihtiyacınız varsa hemen bize ulaşabilirsiniz.

Unimate Media ile Hedeflerinize Ulaşın

E-ticaret sitesi kurmak için birçok altyapı ve sistem seçeneğiniz var.  Dünya standartlarında, SEO uyumlu, üstün kullanıcı deneyimi sunan ve aradığınız tüm entegrasyonlara sahip bir e-ticaret sitesi için Unimate Media ile çalışabilirsiniz.

7/24 müşteri hizmetleri desteği,  TL bazında fiyatlandırma, sınırsız trafik, ürün ve ziyaret, satışlarınızı arttıracak tüm özelliklere sahip altyapılar, yerli ve yabancı pazaryerlerine sorunsuz entegrasyon,  tek bir panelden tüm e-ticaret süreçlerini yönetme,  mükemmel alışveriş deneyimi yaşatma gibi avantajları ile Unimate Media hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!