Mayıs 4, 2021 admin

Facebook Sponsorlu Reklam Veremiyorum

Facebook Sponsorlu Reklam Veremiyorum

Facebook sponsorlu reklam veremiyorum problemi ile pek çok fazla kullanıcının karşılaştığı bilinmektedir ve söz konusu sorunun birden fazla sebebi olabilir. Özellikle kurumsal hesaplarda ortaya çıkan karışıklık ve hesapların kurumsal olarak tanımlanmaması durumları bu noktada problemin en temel kaynakları olarak görülmektedir. Bilineceği üzere Facebook’ta sponsor reklamlarının yönetileceği bölüm Facebook reklam yöneticisi bölümüdür ve bu alan üzerinden olan tanıtım işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Facebook Reklam Yöneticisi

Facebook reklam yöneticisi Facebook ve İnstagram kullanıcılarının reklam ve tanıtım çalışmalarını gerçekleştirdikleri alandır. Bu araç sayesinde Facebook ya da Facebook Business hesaplarına bağlı olan İnstagram hesaplarında tanıtım ve reklam faaliyetlerinin yürütülmesi mümkün olmaktadır. Bazı durumlarda ise hesap kalitesi, reklam performansı ve benzeri durumlar söz konusu reklamların ya da tanıtımların yapılmasına engel teşkil edebilmektedir. Dolayısıyla Facebook sponsorlu reklam veremiyorum sorunlarının sebepleri arasında reklam yöneticisinden kaynaklanan sorunlar ya da hesap kalitesi nedeniyle ortaya çıkan olumsuzluklar bulunabilir.

Facebook Hesap Kalitesi

Facebook hesap kalitesi uygulama içi araçlardan biridir ve söz konusu araç hakkında kişisel anlamda bilgi almak isteyen kullanıcıların profilleri aracılığıyla bu bilgilere erişmesi mümkündür. Facebook’un sahip olduğu topluluk kurallarına uymayan ve bu kurallara aykırı reklam yayınlama talebinde bulunan hesapların kalitesi de aynı oranda düşer ve dolayısıyla söz konusu reklam verememe probleminin ortaya çıkması olasıdır. Son kertede Facebook sponsorlu reklam veremiyorum diyorsanız geçmiş reklamları veya tanıtımlar hakkında Facebook tarafından gönderilen geri bildirimleri gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Facebook Reklam İzin Verme

Facebook’ta reklam veya tanıtım yayınlayabilmek için kullanıcıların öncelikli olarak Facebook reklam izin verme seçeneği üzerinden reklam verme onaylarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Dolayısıyla söz konusu problemin bir diğer sebebi de reklam ve tanıtımların yayınlanması için gerekli olan izinlerin verilmemiş olması olabilir.

Facebook’ta Reklam Veremiyorum

Facebook’ta reklam veremiyorum sorunları bazı durumlarda ise kişisel ya da kurumsal hesaplardan kaynaklanabilmektedir ve bu tarz durumlarda doğrudan Facebook ile iletişime geçilerek yardım alınması tavsiye edilir. Özellikle teknik sebeplerden kaynaklanan problemler büyük oranda bu kategorinin altına girmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!