Mart 3, 2024 admin

İçerik Pazarlama Nedir?

İçerik Pazarlama Nedir?

İçerik pazarlaması, belirli bir hedef kitleyi çekebilmek, elde tutmak ve müşteri haline getirmek adına kaliteli, değerli, tutarlı ve ilgi çekici içerikler oluşturma, sonrasında bu içerikleri pazarlama sürecini barındıran pazarlama stratejisidir.

Markalar direkt ürün ve hizmetlerini pazarlamaya çalışmak yerine müşterilere değer sağlayarak marka bilinirliği elde etme ve kitlelerini müşteriye çevirmeye çalışırlar.

Stratejik bir içerik pazarlama yaklaşımı ile müşteri adaylarınızın bir sorununu çözmeyi sağlayacak faydalı içerikler oluşturabilirsiniz. Bu sayede potansiyel müşteri adaylarınız ürün ve hizmetlerinizden yararlanmaya istekli hale gelirler.

İçeriklerinizi web siteniz, sosyal medya hesaplarınız ve çeşitli dijital topluluklarda yayınlayabilirsiniz.  İçerik pazarlaması ile belirli bir kitleyi yakalayarak onları elde tutabilirsiniz.

Bu pazarlama yaklaşımı ile bir uzmanlık oluşturabilir ve marka bilinirliği sağlayabilirsiniz. İnsanlar ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyduğu anda ilk akla gelen isim olabilirsiniz.

Her işletmenin bir içerik pazarlama yaklaşımı bulunmaktadır.  Profesyonel bir içerik pazarlama stratejisi oluşturarak pazardaki konumunuzu güçlendirebilir ve daha fazla potansiyel müşteri yaratabilirsiniz.

İçerik Pazarlamanın Faydaları Nelerdir?

İçerik pazarlaması birçok işletme için işe yarayan bir taktiktir.  En önemli işlevi pazarda sizlere rekabet avantajı sağlamasıdır.

Blog sayfasına sahip işletmeler rakiplerine göre %67 oranında daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabiliyor. İşletmeler arası (B2B) pazarlamacıların %67’si içerik pazarlama etkileşimi ile potansiyel müşteri sayısını arttırdığını göstermektedir.

İnternetten ürün ve hizmet satın almak isteyenlerin %88’i bir ürün veya hizmet satın almaya ikna oldukları için markalı videoları izliyorlar.

İşletmeniz için içerik pazarlama faydaları şu şekilde sıralanabilir;

Çevrimiçi Görünürlük

İçerik pazarlaması faydaları arasında en önemli işlevlerden biri çevrimiçi görünürlüğün artmasıdır. İnsanlar sürekli olarak bir soruna çözüm ararlar. Sizler aktif olursanız daha fazla ziyaretçi ve daha fazla müşteri bulabilirsiniz. 

Bir kitleye ilgilendikleri konularda eğitici, ilgi çekici ve bilgilendirici içerikler sunarsanız hem web siteniz hem de sosyal medya hesaplarınız üzerinden daha fazla çevrimiçi görünürlük elde edebilirsiniz.

Potansiyel Müşteri

İçerik pazarlaması ile çevrimiçi görünürlüğünüz arttıkça daha fazla potansiyel müşteri çekebilirsiniz.  İnsanlara belirli konularda bilgi verirken markanız akıllarına kazınır.  Daha sonra ürün ve hizmetlerinizle ilgilendiklerinde ilk size başvururlar.

Müşterilerinizi eğitirseniz size güven duyarlar ve işletmenizden alışveriş yaparken daha rahat hissederler. Bu sayede daha fazla potansiyel müşteri oluşturabilir ve yeni müşteri kitlesine size önermelerini sağlayabilirsiniz.

Sadık Müşteriler

Pazarlamada sadakat en önemli kavramlardan biridir. Sadık bir müşteri kitlesi yarattığınızda sizlerden tekrar ürün ve hizmet satın alma olasılıkları oldukça yüksek olur. 

Bir tüketici kitlesine değerli içerikler sunarsanız markanıza güven oluşur. Markanızı bir düşünce lideri olarak gördüklerinde sizlerden tekrar tekrar yeni ürün ve hizmet satın alma konusunda istekli olurlar. Aynı zamanda sizleri çevrelerine de güvenle anlatırlar ve size kefil olabilirler.

Marka Bilinirliği

İçerik pazarlamasının işlevlerinden biri de düzenli kaliteli ve ilgi çekici içerikler paylaşarak sektörünüzde düşünce lideri haline gelmenizdir. Bu sayede rakiplerinizden daha fazla ilgi çeker ve daha bilinir bir marka olursunuz.

Kaliteli içerikleri düzenli olarak paylaşırsanız marka güveni oluşturabilirsiniz. Bunun yanında belirli konularda markanız sektörünüzdeki en güçlü isimlerden biri haline gelir.  Bu sayede rekabette her zaman öne çıkabilirsiniz.

Hangi Tür İçerikleri Oluşturulmalı?

Dijital içerik pazarlaması stratejisi geliştirmek istiyorsanız doğru içerik türlerine odaklanmanız gerekiyor. Sadece metin içeriklere odaklanmak markanız için birçok fırsatı geri çevirmek olacaktır.

 Bu nedenle de sesli, görüntülü ve video içeriklere hatta çok daha fazlasına odaklanmanız gerekiyor. Trend içerik türlerine odaklanın ve daha fazla potansiyel müşteri yakalayın.

Odaklanabileceğiniz içerik türleri şöyle sıralanabilir;

Çevrimiçi İçerikler

Çevrimiçi içerik pazarlaması, dijital ortamda yayınladığınız tüm içerikleri kapsar. Spesifik olarak ifade etmek gerekirse web sitenize paylaşılan içeriklerdir.

Güçlü bir çevrimiçi içerik pazarlama stratejiniz varsa SERP’lerde daha üst sıralarda yer alabilir ve doğru kitleye ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya İçerikleri

4.5 milyarın üzerinde küresel sosyal medya kullanıcısı ile sosyal medya içerikleri önemli bir içerik türüdür. Sosyal medya içerikleri platforma göre görsel, canlı video, önceden kaydedilen video, story gibi birçok farklı seçenek olabilir.

İnfografik İçerikler

Bilgileri kolay anlaşılabilecek grafik şeklinde görseller olarak tasarladığınız içerikler infografiktir. Bu görseller kısa ifade ve net görüntülerin birlikte sunulmasıdır. İçeriğinizi etkili ve anlaşılabilir iletmede çok etkilidir. Eğitici ve karmaşık içerikleri aktarmada çok iyi çalışırlar. İşletmenize değer katacak bir içerik pazarlaması türüdür.

Blog İçerikleri

Blog sayfaları en etkili içerik pazarlama araçları arasında yer alıyor.  Web sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda blog içeriklerini tanıtabilir ve blog yazıları ile çok iyi bir topluluk oluşturabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmada çok etkili olurlar.

Podcast İçerikleri

Dünyada 60 milyon üzerinde podcast dinleyicisi bulunuyor. Bu nedenle işletmeler kendi podcast içeriklerini oluşturmaya başladılar. Bu içerikler ile bir konu hakkında istediğiniz gibi içerik oluşturabilirsiniz.  Bu içerik türü ile çok geniş bir kitleye markanızı tanıtabilir ve rekabette ciddi bir avantaj elde edebilirsiniz.

Video İçerikler

İnternette tüketici kitlesinin %73’ü markanın ürün ve hizmetleri hakkında video üzerinden bilgi almak istiyor. Aynı zamanda video pazarlama dönüşüm arttırma konusunda da çok etkilidir.

Videolar ile yatırım getirisini arttırabilir ve potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Video içerikler sosyal medya, açılış sayfaları ve web sitenizde paylaşmaya uygun içeriklerdir.

Ücretli Reklam İçerikleri

Ücretli reklamlar ile çok geniş kitleye ulaşma şansınız olur. İstediğiniz yerde reklamlarınızı yayınlayarak doğru içerikler ile yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

 Sosyal medya, açılış sayfası, afiş ya da sponsorlu içerik gibi birçok farklı içerik türü ile ücretli reklam içerikleri oluşturabilir ve kitlenizle paylaşabilirsiniz.

İçerik Pazarlama Nasıl yapılır?

İçerik Pazarlama Nasıl yapılır?

İçeriklerimi Nerede Paylaşılabilir?

İçerik pazarlaması çalışmaları yürütüyorsanız içeriklerinizi paylaşabileceğiniz çok farklı kanallar bulunuyor. İçeriklerinizi aklınıza gelebilecek her türlü dijital mecrada paylaşabilirsiniz. 

İçerik türü, potansiyel müşterilerin vakit geçirdikleri ve bilgiye ulaşma şekilleri ile  sektör dinamikleri içeriklerinizi paylaşabileceğiniz platformları belirlemede etkili olur.

Web Sitesi

İçeriklerinizi paylaşmak için en etkili alanınız web sitenizdir. Kendi web sitenizde içerikleri paylaşabilir ve SEO stratejilerini de uygulayarak büyük bir topluluğa erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları

İçeriklerinizi paylaşabileceğiniz bir alan arıyorsanız sosyal medya en önemli faaliyet alanınız olacak.  İçerik türüne göre farklı sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlar yapabilirsiniz. Sosyal medyada bir topluluk oluşturursanız daha fazla müşteri kazanabilirsiniz.

E-Posta 

İçerik pazarlamasının en önemli alanlarından biri de e-posta pazarlamadır. E-posta gönderileri ile yeni müşteriler kazanabilir ve mevcut müşterilerinizi tekrar elde tutabilirsiniz. Düzenli e-posta bültenleri ile güçlü bir topluluk oluşturun ve içerik pazarlama sürecinizi yürütün.

PPC

içeriklerinizi tıklama başı ödeme reklamcılığı yapabileceğiniz arama motoru sonuç sayfaları ve iş ortakları, sosyal medya reklamları gibi birçok dijital reklam mecrasında da paylaşabilirsiniz.

Konuk Gönderi Web Siteleri

Dijital içerik pazarlaması için önemli stratejilerden biri konuk yazarlık yapmaktır. Konuk yazar olarak size yer verebilecek web sitelerinde kaliteli içeriklerinizi paylaşabilir ve markanıza olan güveni güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda güçlü bir backlink kaynağı da yaratabilirsiniz.

İçeriklerimi Nasıl Optimize Edilebilir?

İçerik pazarlamasında başarı elde etmek istiyorsanız içeriklerinizi optimize etmeniz de gerekiyor. İçeriklerinizi nasıl optimize edeceğiniz konusunda bazı öneriler de verelim;

 • Trafik potansiyeli olan anahtar kelimeleri hedeflemeye çalışın.  Anahtar kelimenin arama hacmine bakın ve yüksek arama olan kelime gruplarına odaklanın.
 •  Anlamsal olarak alakalı anahtar kelimeleri kullanın. Bu sayede belirli bir konuda en geniş tabanı hedefleyebilirsiniz.
 • İçeriklerinizi kullanıcı dostu hale getirin.  İçeriğiniz bir mantık akışı içinde olsun ve başlık yapısını hiyerarşik şekilde verin.
 • İçeriklerinize ilgi çekici görseller ekleyerek insanların dikkatini çekmeye çalışın.
 • İçeriklerinizi alakalı dahili bağlantılar ekleyin. Web sitenizdeki alakalı yazılar arasında bağlantı verirseniz daha fazla okuyucuya daha fazla içerik ulaştırabilirsiniz.
 • Rakiplerinizin anahtar kelimeler için sunduklarını araştırın ve daha iyi bir içerik ortaya çıkarın.
 • Müşterilerinizi konu hakkında neler sorduklarına bakın. Özellikle uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanın ve sorunlara çözüm bulun.
 • İlgi çekici başlık, meta açıklaması ve alternatif metin ile içeriğinizi SEO’ya uygun hale getirin.
 • İçeriğinizin doğru bilgiler içerdiğinden ve bilgilerin güncel olduğundan emin olun.
 • İçeriğinizi kişiselleştirerek onlar için yazdığınızı gösterin.
 • Kısa paragraf ve cümleler kurun. Anlaşılabilir şekilde konuyu ele alın.
 • Tutarlı bir yazı stiliniz ve içeriğiniz olsun.
 • İnsanların içeriği paylaşması için sosyal medya paylaşım düğmeleri koyun ve paylaşmaları için onları yönlendirin. 
 • Mutlaka içeriğinizde ürün ve hizmetlerinizi satın almaları için müşteri kitlenize güçlü bir harekete geçirici mesaj verin.

İçerik Pazarlama Kampanyalarının Başarısını Nasıl Ölçebilir?

İçerik pazarlama kampanyalarınızı ölçebilmek için doğru metrikleri takip etmeniz gerekiyor. Belirli metrikler içerik pazarlaması çabalarınızın başarıya ulaşıp ulaşmadığı konusunda size fikir verir.
İçerik pazarlaması başarısını ölçmek için kullanabileceğiniz metrikler şöyledir;

Trafik Kaynağı

İnsanların içeriğinize hangi kaynaktan geldiklerini ifade eder.  İnsanların sizi nereden keşfettiğini bulmanız önemlidir. Google Analtics gibi platformlar ile trafik kaynaklarını takip edebilirsiniz.

Gösterim

İçeriklerinizin kaç kişi tarafından görüntülendiğidir. Gösterim için Google Search Console platformunu kullanabilirsiniz. Gösterim sayısı artarsa ulaştığınız kişi sayısı da artar.

Tıklama Oranı (TO)

İçeriğinizde yönlendirdiğiniz butona basan kişi oranını ifade eder. İçeriğinizde çok gösterim olsa da istediğiniz aksiyona insanları yönlendirmeniz de önemlidir.

İçerik Paylaşımı ve Geri Bağlantı

İnsanların içeriğinizi okuduktan sonra paylaşması beğendiklerini ve daha fazla kişiye ulaştırmak istediklerini gösterir. İçerik paylaşımı her zaman önemli bir içerik pazarlaması başarısı analiz metriğidir.

E-posta Katılım Oranı

İçerik pazarlamasının önemli bir sahası da e-posta pazarlamasıdır. Gönderdiğiniz gönderilerde insanları çekebilmek önemlidir. Mail listenizdeki kişilerin katılım oranını e-posta pazarlama yazılımı ile takip edebilirsiniz.

Hemen Çıkma Oranı

Web sitenize giren bir kişi beğendiyse içeriklerinizi keşfetmek için diğer sayfalara da girer veya satın alma işlemi yapar. Ancak içeriğinizi değerli bulmazsalar hemen web sitenizden çıkarlar. Bu metrik içeriğinizin okunabilirliğini ve kalitesini ortaya koyar.

Anahtar Kelime Sıralaması

En önemli içerik pazarlaması analiz metriklerinden biri anahtar kelime sıralamasıdır. Google’da ne kadar önde olursanız o kadar fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Ne kadar kişiye ulaşırsanız da içerikleriniz SERP’lerde o kadar öne çıkar. 

Dönüşüm Oranı

İçeriklerinizde belirli bir zaman diliminde istediğiniz aksiyonu tamamlayan kişilerin oranıdır. Bu oran içeriklerinizin başarısını göstermede ve özellikle satışları takip etmede önemli bir metriktir.

Yatırım Getirisi

İçerik pazarlamasına harcadığınız kaynaklar ve elde ettiğiniz gelir hakkında olan bir metriktir. Harcadığınız bütçe ve kaynağa göre ne kadar fazla gelir elde ederseniz yatırım getirisi o kadar iyi olur.

İçerik pazarlaması aşamaları için farklı metrikler kullanabilir ve her aşamada size başarı getirecek metrikleri takip edebilirsiniz. Böylece içerik pazarlama başarınızı da takipte kalabilirsiniz.

İçerik Nasıl Optimize Edilir?

İçerik Nasıl Optimize Edilir?

İçerik Pazarlama İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmak Gerekir?

İçerik pazarlamasına odaklanmak istiyorsanız bunu doğru bütçe ile yapmalısınız. İçerik pazarlaması bütçesi için ne kadar ayırmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu bölümde biraz sizi aydınlatmaya çalışacağız.

Öncelikle hedefleriniz, rekabet durumu, pazarınızın yapısı, içerik üretme maliyeti gibi birçok unsur ayırmanız gereken bütçeyi değiştiriyor.   Bu nedenle deneme yanılma yoluyla bir bütçe oluşturabilirsiniz ya da Unimate Media ekibinden bütçe oluşturma konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

İçerik pazarlama konusunda başarılı işletmeler genel pazarlama bütçelerinin %20 ile %40’ı arasında bir oranı içerik pazarlamaya ayırmaktadır. Sektörünüz, işletme büyüklüğünüz ve pazarlama hedeflerinize göre bu tutar değişiklik gösterebilir.

İlk olarak düşük bir oranla başlayıp zaman içinde bu oranı yükseltebilirsiniz.  Zaman içinde en doğru içerik pazarlama bütçesini bulabileceksiniz.

İçerik Pazarlamaya Başlamak İçin Hangi Araçlara İhtiyaç Var?

İçerik pazarlamaya yatırım yapmak istiyorsanız bunu profesyonel araçlar kullanarak yapmalısınız. İçerik türüne ve içerik pazarlama bütçenize göre sizlere kullanabileceğiniz bazı içerik pazarlama araçları ve temel özelliklerini kısaca verelim.

Hootsuite

Sosyal medya içerik pazarlamasında daha etkili olan bu araç ile içerik oluşturma ve yönetim süreçlerini tek bir platformdan yapabilirsiniz. Sosyal medya gönderilerinizi oluşturmada size yardımcı olacaktır.

Canva

İçerik pazarlamasında çok etkili bir seçenektir. E-posta bülteni, video, web sitesi içeriği gibi birçok konuda 600 bin üzerinde şablon ile ücretsiz şekilde içerikler üretebilirsiniz.

G Suite

Google Wordspace olarak bilinen bu Google aracı ile bulut tabanlı olarak ekip üyeleriniz çevrimiçi ortamda içerik geliştirme sürecinde görev alabilir.

Lumen5

Video içeriği oluşturmak isteyenler için iyi bir araçtır. Sürükle ve bırak aracı sayesinde direkt yapay zeka ile blog gönderileriniz için video içerikler üretebilirsiniz. Aynı zamanda içeriklerinizi ayrıntılı şekilde düzenleme özelliği de vardır.

WordPress

Küçük işletmeler için en etkili içerik pazarlama araçları arasındadır. Tasarım yeteneğiniz ve bilginiz olmasa da blog ve web siteniz için içerikler üretebilir, içerikleri güncelleyebilir ve gerekli yönetim sürecini yürütebilirsiniz.

Brafton

İçeriklerinizi fikir aşamasından alarak yayın sürecine kadar izleme ve yönetme aşamalarını yerine getirebileceğiniz bir araçtır.  Ekip üyeleriniz ve paydaşlarınız içerik pazarlama sürecinde her zaman görevleri yerine getirebilir ve takip edebilirler.

Vidyard

E-posta pazarlaması, sosyal medya ve web sitesi için video içerikler oluşturmanızı sağlar. Bu araçta videolarınızı oluşturabilir ve barındırabilirsiniz. Etkileşimli oynatma özelliği ve video içi harekete geçirici mesaj dahil etme gibi özelliklerden de yararlanabilirsiniz.

Ahrefs

Müşterileriniz için çevrimiçi içerik oluşturma konusunda size yardımcı olacak bir araçtır. Anahtar kelime araştırma, anahtar kelime fikri bulma gibi konularda size yardımcı olur. Aynı zamanda anahtar kelime kümelerini takip edebilir ve analiz de edebilirsiniz.

Semrush

İçerik pazarlama süreçlerinizde hedef kitlenizle bağlantı kurmanızı sağlayacak anahtar kelime ve SEO konusunda destek alabileceğiniz sektör lideri bir araçtır. İçerik pazarlama sürecinizde kullanabileceğiniz popüler konu ve soruları bu araç ile bulabilirsiniz.

Hemingway

Bu araç çok güçlü bir ücretsiz içerik pazarlama aracı olarak dikkat çekiyor. İçeriklerinizi kopyalayıp aracın editörüne yapıştırın ve size bir okuma seviyesi puanı versin.  İçeriğinizin kalitesini görme ve geliştirme noktalarını anlamada yardımcı olacaktır.

İçerik Pazarlamada Başarılı Olmak İçin İpuçları

İçerik optimizasyonu yapmak pazarlama sürecinde başarılı olmanızı sağlar. Bir içerik pazarlaması aşamaları uygularken nelerin size başarı getireceğini bilmelisiniz.

Başarılı bir içerik pazarlamasıyla her zaman hedef kitlenize ulaşabilir ve markanızı duyurabilirsiniz.

İçerik pazarlamada başarılı olmak için ipuçları şu şekildedir;

Hedef Kitlenizi Bulun ve Tanıyın

Başarılı içerik pazarlaması için hedef kitlenizi bulmak ve iyi tanımalısınız.  İlgi alanları ve ihtiyaçlarını anlayın ve bu şekilde içerik pazarlaması ile bir topluluk oluşturun. İnsanlar sizden ne ister, hangi sorunları çözmek ister, ürün ve hizmetlerinizle neden ilgilenirler, onlara nasıl yardımcı olursunuz ve zamanlarını dijitalde nasıl geçiriyorlar öğrenin.

Ölçülebilir ve Ulaşılabilir Hedefler Belirleyin

İçerik pazarlama sürecinin önemli bir parçası da hedefler belirlemektir. Ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefleriniz olmalıdır.  Hedeflerinizi belirlerseniz hangi çalışmaları yapmanız gerektiğini daha net bulabilirsiniz. Hedefleriniz işletmenize özel ve spesifik olmalıdır.

Temel Performans Göstergelerinizi (KPI) Belirleyin

Hedeflerinizi belirledikten sonra bu hedeflere ulaşıp ulaşmadığınızı ölçebilmek için kullanabileceğiniz temel performans göstergelerini belirleyin. Bu KPI’lar gerçek performansınızı ölçebilir özellikte olsun. Satış sayısı, gösterim ya da dönüşüm oranı vs. bu göstergelerden olabilir.

İçerik Türü ve Biçimini Belirleyin

İçerik türünü belirlemeniz ve bu türdeki en iyi içerik biçimine karar vermeniz gerekiyor. İçerik türünü belirleyerek ne ye odaklanmanız gerektiğini bilebilirsiniz. İçerik biçimi bu tür içinde en iyi sunum yönteminizi ortaya koyar. Blog gönderilerine karar verdiğinizde biçim olarak ürün incelemesi, liste içerik, nasıl yapılır içerik biçimlerini kullanabilirsiniz.

Doğru İçerik Kanallarına Karar Verin

İçerik türünü belirledikten sonra bu içerikleri hangi kanallarda pazarlayacağınızı belirleyin. Daha sonra bu kanalların yapısına göre içeriklerinizi optimize edebilirsiniz. İçerik kanalının yapısına göre içeriklerinizi farklı şekillerde üretebilirsiniz.

Bir İçerik Pazarlama Bütçesi Belirleyin

İçerik pazarlamasında yeterli bütçeniz olmazsa projeniz yarıda kalabilir. Fazla bütçeniz olursa da gereksiz yere bütçe harcayabilirsiniz. Bu nedenle içerik türüne ve kanalına göre çeşitli faktörleri de dikkate alarak doğru bütçenizi belirleyin.

İçerik Yayınlama Planı Oluşturun

Dijital içerik pazarlaması sürecinde en önemli noktalardan biri bu işi sürekli hale getirmektir. Belirli bir topluluk oluşturduktan sonra insanlar sizlerden yeni içerikler bekleyeceklerdir. Bu nedenle bir içerik yayınlama planı oluşturun ve bu plana sadık kalarak içeriklerinizi oluşturun. Sosyal medya ve web sitesi içerik pazarlama planınız ayrı olabilir.

İçeriğinizi Profesyonel Bir Şekilde Oluşturarak Dağıtın

Hedef kitlenizin ilgi göstermesi için doğru içerikleri üretin, doğru kanallarda dağıtıma çıkarın ve artık içeriğinize nasıl tepki vereceklerini görmeyi bekleyin. İçeriğinize verecekleri cevap aynı zamanda sizlerin içerik pazarlamadaki başarısını ve geliştirmesi gereken noktaları ortaya koyacaktır.

İçerik Başarısını Analiz Edin ve Optimizasyon Yapın

İçerik pazarlamasını dinamik bir süreç olarak ele alın. Bu nedenle sürekli olarak içerik pazarlama başarınızı takip edin. Mevcut içeriklerin performansını takip edin ve pazarlama başarısını geliştirmek için sürekli olarak yeni stratejiler geliştirin, optimizasyon sürecini planlayın.

Başarılı içerik pazarlaması için her zaman Unimate Media ekibi ile iletişime geçerek profesyonel  destek alabilirsiniz.

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!