Nisan 18, 2021 admin

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

kurumsal kimlik tasarımı nedir?

Kurumsal kimlik tasarımı, modern ve dijital dünya kapsamında kurumların sahip oldukları kimliklerin en efektif biçimde sunulması anlamına gelir. En genel olarak bu şekilde tanılanabilen kurumsal kimlik tasarımları aynı zamanda kurumların markalaşma, PR çalışması yapma, tanınırlığını arttırma, reklam, pazarlama ve tanıtım gibi oldukça önemli ve kritik çalışmalarda başarıya ulaşabilmesi adına da önemli bir role sahiptir. Bu kapsamda söz konusu tasarım çalışmalarının ne olduğunu anlamak ve yeterli düzeyde kavramak için öncelikli olarak kurumsal kimlik nedir? sorusuna cevap verilmesi gerekmektedir. Kurumsal kimliğin tam olarak nasıl bir işleve sahip olduğunun anlaşılması halinde söz konusu tasarımların ne denli kritik bir öneme sahip olduğu anlaşılacaktır.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Başlangıç aşamasında kurumsal kimlik nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse kurumsal kimlik; anlaşılacağı üzere kurumların, şirketin, firmaların, şahısların, vakıfların ya da benzeri topluluk biçimde tüzel bir kişiliğe sahip olan tüm kuruluşların davranışlarına, tutumlarına, görüşlerine yani en genel anlamıyla imajlarına demektedir. Günümüzde imaj çalışmalarının ne denli kritik bir öneme sahip olduğu düşünülecek olursa kurumsal kimlik oluşturma işlemlerinin ve bu kapsamda yapılan tüm çalışmaların ne denli değerli olduğu anlaşılacaktır. Söz konusu çalışmaların sadece kurumların dış mekanizmalarını kapsamadığı ve aynı zamanda kurum içi deneyime sahip olanları da kapsadığı belirtilmelidir.

Kurumsal Kimlik Oluşturma

Kurumsal kimlik oluşturma çalışmaları son dönemde büyük oranda dijital medya aygıtları üzerinden gerçekleşmektedir ve bu aygıtların başında şüphesiz ki sosyal medya platformları bulunur. Doğru ve etkili bir imaj çalışması adına sosyal medya platformları aynı anda milyonlarca kullanıcıya ulaşabilme kolaylığı sağlar ve bu kolaylığın vadettiği sınırlar ise olabildiğince geniştir. Dolayısıyla etkili bir imaj çalışması yapılmak isteniyorsa dijital ortam üzerinden, bu ortamında en verimli alanı olan sosyal medya platformları aracılığıyla gerçekleşmelidir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı çalışmalarının da profesyonellikle yapılması halinde elde edilecek sonuçların son derece verimli olacağı da belirtilmelidir. Profesyonellik ve kurumsallıkla gerçekleştirilen çalışmalar kısa sürede sonuç alınabilmesini sağladığı gibi en efektif imajın da milyonlarca kullanıcıya sunulabilmesine doğrudan etkide bulunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!