Nisan 29, 2021 admin

PPC Nedir? PPC Reklamcılık Rehberi

ppc nedir

PPC Reklamcılık,  internette varlık göstermekte olan insanların ilgilendikleri ve merak ettikleri sorulardan bir tanesidir. İnsanların internet üzerinden hedef kitlelerine ulaşmasını olanaklı hale getiren PPC, online pazarlama kanallarından bir tanesidir. Birçok insan, PPC reklamları sayesinde hedef kitlelerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşma şansı elde etmektedir. Online kanalda oldukça önemli pazarlama tekniklerinden bir tanesi olan PPC ile ilgili bilinmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır.

PPC Nedir?

Online kanalda varlık göstermeye çalışan insanların sordukları en önemli sorulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan PPC reklam nedir sorusu, pek çok insanın kısa sürede çok daha fazla kişiye ulaşabilmesi adına oldukça önemlidir. Online bir reklam modeli olan PPC, reklam verenlerin pek çok mecrada verdikleri reklamlara tıklanması sonucunda maliyetlendirilmektedir. Sosyal medya ya da farklı programlarda verilen reklamlar ile Google reklamları, bu reklam modeline dahil olmaktadır..

PPC Açılımı

PPC ile ilgili bilinmesi gerekenlerden bir diğeri de PPC açılımı olarak karşımıza çıkmaktadır. PPC, Pay Per Click (Tıklama Başına Ödeme) şeklinde bir açılıma sahiptir. Verilen reklamların tıklanması ile ücretlendirildiği bir reklam modeli olarak ön planda yer almakta ve pek çok insan tarafından oldukça avantajlı bir reklam modeli olarak kullanılmaktadır.

PPC Reklam Nedir?

Online mecrada varlık göstermek isteyen insanların, hedef kitlelerini kısa bir süre içerisinde genişletebilmesini olanaklı hale getiren PPC, farklı ve özgün bir reklam modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. PPC reklamcılık nedir sorusu kapsamında 3 temel ana etken olduğunu ifade etmek olanaklıdır:

  • Reklam verenler
  • Reklam yayın ağı
  • Yayıncılar

Bu üçlü kanal üzerinden ilerleyen PPC reklam, son dönemlerde pek çok insan tarafından internet ortamında varlık gösterebilmek adına tercih edilmektedir.

PPC Marketing

PPC reklam ya da PPC marketing, tıklama başına maliyeti esas alan bir online reklam modeli olarak karşımıza çıkmakta ve online ortamda aktif bir şekilde bulunmak ve kısa sürede pek çok insana birden ulaşmak isteyen insanlar tarafından tercih edilmektedir. Yeni nesil reklam modeli ile birlikte pek çok insan, internet ortamında tanınırlıklarını artırma şansı elde etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!