Nisan 22, 2021 admin

SSL Sertifikası bir SEO Kriteri midir?

SSL Sertifikası SEO İçin Önemli Midir?

SSL Sertifikası bir SEO Kriteri midir? / Google sıralama faktörleri, web sitelerinin arama sonuçlarında ilk sayfada yer alması açısından oldukça önemlidir ve web site tasarımcıları, Google sıralama faktörlerine dikkat ederek web siteleri oluşturmaktadır. Bilindiği üzere internet dünyasında varlık bulmaya çalışan web sitelerinin sayısı hızlı bir şekilde artmakta ve bu durum, rakiplerin sayısında da artış görülmesine neden olmaktadır. Bir web sitenin rakibinden bir adım önde olabilmesi için arama sayfasında ön plana çıkması gerekmektedir. Peki ama Google sıralama faktörleri nelerdir ve SSL sertifikası bir SEO kriteri olarak düşünülebilir mi?

Google Sıralama Faktörleri

Bir web sitesinin arama sayfalarında ön plana çıkabilmesi için Google sıralama faktörlerine uygun olacak şekilde çeşitli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda Google sıralama faktörleri genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • Site mimarisi
  • Alan adı güvenliği
  • Konu otoritesi
  • Gelen linkler
  • Anahtar kelime amacı
  • Meta etiketler
  • İçerik yapısı
  • Sayfa hızı

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri oldukça önemlidir ve ilgili web sitesinin ön plana çıkması hususunu oldukça fazla etkilemektedir. Peki ama SSL sertifikası nedir ve SSL sertifikası SEO kriteri olarak değerlendirebilir mi?

Web sitesi ile müşteri arasındaki verilerin şifrelenmesi olarak bilinen SSL, güvenliğin sağlanabilmesi açısından oldukça önemli hususlardan bir tanesidir ve SSL sertifikası ile birlikte müşterilerin güvenli bir web sitesi dahilinde işlem yapması olanaklı hale getirilmektedir. SEO çalışmaları bakımından SSL sertifikasının bir hayli önemli olduğunu ve ilgili web sitesinin organik trafiğini arttırma konusunda insanların işine yarayacağını ifade etmek gerekmektedir.

Mobil Uyumluluk Google Sıralama Faktörü müdür?

Konu başlığı ile doğrudan uyumlu olmasa da mobil uyumluluk Google sıralama faktörü müdür sorusu, SEO çalışmalarını yakından ilgilendirmektedir. Mobil uyumlu bir web sitenin, daha çok insan tarafından ziyaret edileceği bilinen bir gerçektir. Çünkü pek çok insan, mobil cihazlar üzerinden internete girmekte ve mobil cihazlarda sorun çıkaran internet sitelerine ilgi duymamaktadır. Bu nedenle mobil uyumluluğun Google sıralama faktörü olarak değerlendirilebileceğini ve bu hususun SEO çalışmaları açısından bir hayli önemli olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEFLERİNİZE BİRLİKTE ULAŞALIM

Dijitalde hedeflerinize ulaşmak ve markanıza değer katmak için siz de Unimate ekibiyle çalışın!